Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft rozważał produkcję gry z serii Halo na premierę Xbox One

Postawiono jednak na Halo 4.

Microsoft rozważał produkcję nowej odsłony serii Halo na premierę Xbox One, ale uznano, że tworzenie Halo 4 oraz kolejnej gry byłoby zbyt dużym obciążeniem dla 343 Industries.

Informację ujawnił Phil Spencer, szef Microsoft Studios, w rozmowie z serwisem Kotaku. „Kilka lat temu dyskutowaliśmy na temat ewentualnej produkcji tytułu startowego na Xbox One zamiast Halo 4 z ubiegłego roku” - przyznał.

„Ale zaangażowałem się w dokończenie Halo 4, a nie było możliwości, by 343 uwinęło się z kolejną, pełną odsłoną serii w rok. Postawiliśmy więc na taki plan i jestem z niego zadowolony.”

Menedżer przyznaje, że prace nad odsłoną Xbox One należało zacząć kilka lat temu, by zdążyć na premierę konsoli.

„Rozmawialiśmy o tym i uznaliśmy, że wydanie Halo 4 - pierwszej samodzielnie stworzonej gry od 343 - będzie dobre dla Xboksa 360 i dla samego studia” - dodał Spencer.

Na przyszły rok zapowiedziano już kolejną odsłonę serii, zatytułowaną wstępnie Halo 5. Gra ukaże się wyłącznie na Xbox One.

Trailer Halo 5 z targów E3
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze