Skip to main content

Microsoft przedstawia plusy przejęcia Activison-Blizzard

Perspektywa Microsoftu.

Zdaniem Microsoftu, na przejęciu Activison-Blizzard zyskają wszyscy - gracze, twórcy i konkurencja. Aby nas o tym przekonać, powstała nawet specjalna strona poświęcona głośnej transakcji.

„Dawanie graczom wyboru sposobu grania w swoje gry sprawia, że gry są łatwiej dostępne, co z kolei prowadzi do budowania większych, bardziej dynamicznych społeczności” - przekonuje Phil Spencer, dyrektor Microsoft Gaming. - „Wybór jest równie ważny dla programistów. Deweloperzy czerpią korzyści z posiadania różnorodnych modeli biznesowych i dystrybucji swoich gier. Wybór otwiera możliwości innowacji i umożliwia rozwój branży.

Plusy przejęcia Activision-Blizzard widziane okiem Microsoftu.

Według Microsoftu, przejęcie Activison-Blizzard będzie oznaczało dla graczy więcej gier na większej liczbie urządzeń, w tym na PlayStation, w chmurze oraz na urządzeniach mobilnych. Umożliwi wybór między kupowaniem gier za pełną cenę, a graniem w ramach usługi Game Pass oraz stworzy alternatywę dla App Store i Google Play na telefonach i tabletach.

Firma z Redmond zaznacza, że przejęcie wpłynie pozytywnie na całą branżę przez zwiększenie konkurencji na rynku mobilnym oraz wśród producentów konsol, gdzie „Sony i Nintendo pozostaną największymi graczami”. Microsoft obiecuje dalej kłaść duży nacisk na pozytywną kulturę pracy oraz zapowiada inwestycje w lokalne studia i kreatywne zespoły na całym świecie.

Zobacz także