Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft precyzuje kwestię DRM na Xbox One po problemach z Far Cry 4

Gry dostępne po usunięciu ze sklepu.

Raz zakupione gry na Xbox One pozostaną dostępne do pobrania nawet jeśli zostaną usunięte ze sklepu Xbox Games Store - zapewnia Microsoft.

Reakcję wywołał problem z grą Far Cry 4 w poniedziałek, gdy posiadacze wersji cyfrowej nie mogli włączyć produkcji, a w tym samym czasie strzelanka zniknęła ze sklepu.

Wywołało to zaniepokojenie części użytkowników, którzy obawiali się, że w ten sposób mogą nagle stracić dostęp do zakupionych gier. Microsoft zaprzecza.

„Jeśli konsument posiada prawa do gry, może odwiedzić historię pobierania i w dowolnym momencie pobrać tytuł raz jeszcze” - napisano w oświadczeniu dla Eurogamera. „Nawet jeśli gra jest usunięta z Xbox Store i niedostępna w sprzedaży.”

Firmy Microsoft i Ubisoft nie podały, co było przyczyną problemów z Far Cry 4, ale najpewniej był to odizolowany błąd, a produkcja „wróciła” już do graczy.

„W poniedziałek część użytkowników nie mogła uruchomić cyfrowej wersji Far Cry 4” - wyjaśnia rzecznik Microsoftu. „Nasz zespół rozwiązał problem i dostęp został przywrócony.”

Gry rzadko są usuwane ze sklepów i zdarza się to najczęściej w przypadku mniejszych pozycji. Przyczyną takiej decyzji jest najczęściej wygaśnięcie licencji, na której bazuje dany tytuł.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze