Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft pozwala uruchamiać gry bezpośrednio z wyszukiwarki Bing

Microsoft testuje nową funkcję.

W wyszukiwarce internetowej Microsoftu pojawiła się właśnie zaskakująca funkcja. Po wpisaniu w Bing tytułu gry, która dostępna jest w usłudze Xbox Cloud Gaming, abonenci Game Pass Ultimate mogą uruchomić produkcję bezpośrednio ze strony wyników.

Funkcja pojawiła się bez szumnych zapowiedzi, ale szybo została dostrzeżona przez uważnych internautów. Co więcej, opcja dostępna jest też w Polsce - wystarczy w przeglądarce Edge wyszukać przy pomocy usługi Bing tytuł gry, a na samej górze strony wyników pojawi się przycisk „GRAJ”.

Po jego wciśnięciu zostajemy przeniesieni bezpośrednio na kartę gry w usłudze Xbox Cloud gaming, gdzie od rozpoczęcia rozgrywki dzieli nas już tylko jedno kliknięcie. Oczywiście trzeba być zalogowanym na swoje konto, mieć aktywny abonament Xbox Game Pass Ultimate i - w przypadku większości tytułów - podłączyć kontroler do komputera lub urządzenia mobilnego.

Funkcja powinna działać na różnych przeglądarkach, choć użytkownicy Firefox i Chrome na PC maja obecnie problemy z uruchomieniem streamingu, więc najpewniejszą opcją jest Edge Microsoftu. Większych kłopotów nie ma za to z przeglądarkami mobilnymi jak Safari i Chrome.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze