Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft powraca na Tokyo Game Show

„Planujemy premierę Xbox One w Japonii.”

Microsoft powróci na tegoroczne Tokyo Game Show. W zeszłym roku producent konsol Xbox 360 i Xbox One był nieobecny w Japonii, podobnie jak na niemieckim Gamescomie. „Koncentrujemy się na mniejszych, bardziej lokalnych promocjach" - tłumaczył wówczas Microsoft.

Listę firm, które pojawią się na Tokyo Game Show opublikował serwis Gematsu.

- Microsoft planuje premierę Xbox One, nowej generacji platformę rozrywki, także w Japonii - powiedział Eurogamerowi przedstawiciel Microsoftu w zeszłym miesiącu. - Wkrótce potwierdzimy terminy i inne szczegóły.

Zarówno pierwszy Xbox, jak i Xbox 360, mimo wielomilionowych inwestycji, nie odniósł komercyjnego sukcesu w Japonii. Do tej pory sprzedało się tylko 1,6 mln sztuk konsoli Xbox 360. Tymczasem w tym samym okresie Japończycy kupili 12,6 mln Wii oraz 9,3 mln PlayStation 3.

Tokyo Game Show to największe targi gier w Japonii. W tym roku odbędą się w dniach 19 - 22 września. Impreza podzielona jest na dwie części: biznesową (z dostępem dla prasy) oraz otwartą. Organizatorzy spodziewają się 200 tys. odwiedzających.

Jeden z plakatów promujących pierwszego Xboksa podczas Tokyo Game Show w 2001 roku. Bill Gates w jednym ręku trzyma hamburgera, a w drugim nowy, mniejszy pad.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze