Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft potwierdza przed E3: nie ma planów na Halo 5 na PC

Tonowanie oczekiwań.

Jeden z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF wywołał kilka dni temu niemałe poruszenie, informując o planach Microsoftu na ogłoszenie Halo 5: Guardians na PC na targach E3.

Osoba kryjąca się pod pseudonimem „Enter the Dragon Punch” zapewniała, że swoje informacje czerpie z „wielu źródeł”. Sam wydawca gry ma jednak inne zdanie.

„Nasze podejście to dostarczenie epickich wrażeń Halo zaprojektowanych dla graczy PC i Windows 10, jak Halo Wars 2 czy ogłoszone niedawno Halo 5: Forge” - napisano w oświadczeniu dla serwisu PC Gamer.

„Nie ma planów przenosin Halo 5: Guardians na PC” - czytamy dalej.

Zwłaszcza zapowiedź tej drugiej pozycji - edytora map Halo 5: Forge - rozbudziła nadzieje fanów na to, że komputery osobiste otrzymają także kampanię fabularną i tryb wieloosobowy. Jak jednak widać, jest to mało prawdopodobne.

Optymiści stwierdzą, że plany zawsze mogą się zmienić, ale wydaje się, że takie zaprzeczenie na krótko przed konferencją Microsoftu na E3 brzmi raczej definitywnie.

Pokaz producenta Xbox One rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18:30.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze