Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft potwierdza program cross-play na Xbox One i Windows 10

Oraz cross-buy.

Microsoft ogłosił wczoraj wieczorem, że planuje rozszerzyć program ID@Xbox dla twórców niezależnych na Windows 10, oferując także opcje cross-buy i cross-play.

Ta pierwsza funkcja oznacza, że po zakupie gry na jedną platformę sprzętową otrzymamy także dostęp do tytułu na pozostałych systemach.

Cross-play umożliwi wspólną zabawę posiadaczom Xbox One, PC czy urządzeń przenośnych, na tych samych serwerach.

Wszystkie dodatki w Pinball FX2 dostępne będą w cross-buy. Dla przykładu: zakup zestawu na konsolę stołów pozwoli zagrać na nich także w wersji Windows 10. Produkcja Zen Studios posiada już podobną funkcję na X360 i Xbox One.

Napędzane serwisami społecznościowymi #IDARB zaoferuje wspólną zabawę dla posiadaczy wersji Windows 10 i Xbox One. Tak samo będzie w przypadku strategii Siegecraft Commander, turowego Game 4 oraz sieciowego Super Dungeon Bros.

Darmowa gra Gigantic z gatunku MOBA zaoferuje tymczasem zarówno opcje cross-buy jak i cross-play. Konta graczy będą działały na wszystkich urządzeniach, tak samo jak zakupione we wbudowanym sklepie przedmioty.

Jak potwierdzono już w styczniu, funkcje cross-play wesprze także Fable Legends od Microsoftu.

Również ogłoszone wczoraj Elite: Dangerous może oferować pewne wspólne elementy. Producent David Braben zasugerował, że na PC, Macu i Xbox One odwiedzimy tę samą galaktykę.

Cross-buy na Xbox One i Windows 10:

  • Pinball FX2 (Zen Studios)
  • Gigantic (Motiga)

Cross-play na Xbox One i Windows 10:

  • #IDARB (Other Ocean)
  • Fable Legends (Lionhead/Microsoft Studios)
  • Gigantic (Motiga)
  • Game 4 (The Behemoth)
  • Siegecraft Commander (Blowfish Studios)
  • Super Dungeon Bros (React! Games/Wired Productions)

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze