Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft podnosi cenę Xbox Live Gold

Aktualizacja 2: Podwyżek nie będzie
  • Microsoft zmienia cenę Xbox Live Gold
  • Podrożeją abonamenty na miesiąc, trzy miesiące i pół roku

AKTUALIZACJA 2: Podwyżek jednak nie będzie - Microsoft wycofał się z decyzji.


AKTUALIZACJA: Polski oddział Microsoftu przesłał nam informacje o polskich cenach abonamentu Xbox Live Gold po podwyżce. Prezentują się następująco:

  • 39,99 zł za miesiąc
  • 107,99 za trzy miesiące
  • 215,99 zł za pół roku

Oryginalna wiadomość: Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali o podniesieniu ceny za Xbox Live Gold.

Miesięczny abonament będzie kosztował 10,99 dolarów, trzymiesięczny 29,99 dolarów, a półroczny 59,99 dolarów. To oznacza, że wymienione subskrypcje podrożały odpowiednio o jednego, 5 i 20 dolarów.

Na razie nieznane są nowe ceny w złotówkach, ale Microsoft zapewnia, że podwyżka powinna odpowiadać wartości lokalnej waluty. W Polsce obecnie miesiąc Xbox Live Gold nabyć można za 29 zł, a opcję na trzy miesiące za 79 zł.

Koncern z Redmond jednocześnie zapewnia, że modyfikacja nie dotknie na razie osób z aktywnym programem na sześć miesięcy i rok - po wygaśnięciu subskrypcji, mogą ją odnowić po aktualnej kwocie.

„Co jakiś czas oceniamy wartość i ceny naszych usług, by odzwierciedlały zmiany na lokalnych rynkach (…). W wielu krajach cena Xbox Live Gold nie zmieniała się przez lata, a w niektórych pozostawała na tym samym poziomie przez ponad 10 lat” - tłumaczy firma.

Microsoft jednocześnie zaznaczył, że abonenci w ciągu najbliższego miesiąca zostaną poinformowani o nowych cenach. Sama subskrypcja pozwala grać w trybach wieloosobowych na konsolach Xbox oraz gwarantuje dostęp do comiesięcznego katalogu gier.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze