Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft opracowuje nową technologię przesyłu rozgrywki - raport

Arcadia niczym PlayStation Now?

Microsoft pracuje nad własną technologią przesyłu rozgrywki na różne urządzenia - informuje Mary Jo Foley z serwisu ZDNet, powołując się na zaufane źródła wewnątrz firmy.

Halo na PC dzięki „chmurze”?

Jo Foley to doświadczona dziennikarka od lat specjalizująca się w analizowaniu działań Microsoftu. Już czternaście lat temu stworzyła raport o błędach systemu Windows 2000 opierając się na doniesieniach swoich informatorów.

Nowa technologia producenta konsol Xbox ma nosić nazwę - prawdopodobnie roboczą - Arcadia. Ma zastąpić projekt Rio zaprezentowany w 2013 roku.

Arcadia ma korzystać z firmowej „chmury” Microsoftu, czyli sieci Azure. Nazwa technologii może nawiązywać do planety Arcadii znanej z uniwersum Halo.

Microsoft od jakiegoś czasu interesuje się przesyłem rozgrywki na wzór PlayStation Now. Świadczy o tym chociażby jedna z publikacji firmy udostępniona w sierpniu.

Tego typu technologia może - przynajmniej w założeniach - umożliwić odtwarzanie gier i aplikacji z konsol na innym urządzeniu za pośrednictwem sieci. Użytkownik nie musi jednak posiadać konkretnej konsoli, gdyż rozgrywka przesyłana jest z serwerów firmy.

Wczoraj informowaliśmy, że Microsoft planuje w styczniu „porozmawiać o grach na Windowsie”. Niewykluczone, że ma to związek z systemem Arcadia.

Komentarze