Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft: „Nie potrzebujemy kolejnej futurystycznej strzelanki”

Firma inwestuje w inne licencje.

Microsoft ma już serie Halo, Gears of War i Forza, więc producent Xbox One zapowiada koncentrację na innych licencjach, które mogą „przesunąć granice”.

- Tak, wewnętrzne i zewnętrzne studia pracują nad nieogłoszonymi tytułami - przyznał szef działu Xbox w rozmowie z serwisem IGN. - Ale szczerze mówiąc, takie stwierdzenie zawsze będzie prawdziwe.

Phil Spencer dodał, że te nowe produkcje nie będą reprezentowały gatunków, w których Microsoft zdołał już wypracować silną pozycję.

- Myślę, że nowe historie i bohaterowie dają nam miejsce do eksperymentów - przyznał. - Sunset Overdrive jest tego świetnym przykładem, nie mamy nic podobnego w naszym portfolio. Chcę dalej inwestować w tytuły, które przesuwają granice.

- Nie potrzebuję kolejnej futurystycznej strzelanki. Prawdopodobnie nie potrzebuję też gry wyścigowej.

Menedżer dodał w dalszej części wywiadu, że brytyjskie Rare pracuje nad nowym tytułem, który nie jest związany z Kinect Sports, a bardziej przypomina wcześniejsze dokonania tej firmy. Fani tego zasłużonego studia najczęściej dopytują się chyba o kontynuację trójwymiarowej platformówki Banjo-Kazooie.

Prosimy o powrót

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze