Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft: Google Stadia zaoferuje mało zawartości

A ponadto firmie brak doświadczenia z grami.

Mike Nichols - szef działu marketingu w Microsofcie - uważa, że Stadia, czyli nadchodząca usługa streamingowa Google, nie zaoferuje odpowiedniej ilości zawartości. Przedstawiciel koncernu podzielił się przemyśleniami z redakcją The Telegraph.

- Nowo powstali konkurenci, jak Google, mają infrastrukturę „chmury”, a do tego społeczność na YouTube, ale nie mają treści - powiedział Nichols.

Menedżer stwierdził ponadto, że Google może mieć trudności z usługą, ponieważ firma dopiero od niedawna zajmuje się grami.

Przyszłość grania czy tylko ciekawostka?

Przypomnijmy, że zespołowi zajmującemu się Stadią przewodzi Phil Harrison - weteran branży, poprzednio zajmujący wysokie stanowiska zarówno w Microsofcie, jak i Sony.

Ponadto, Google zatrudniło Jade Raymond, która stoi na czele studia odpowiedzialnego za produkcję gier na Stadia. To między innymi była producentka serii Assassin's Creed.

Wiemy na pewno, że na Stadii uruchomimy Doom Eternal, czyli niewydaną jeszcze odsłonę legendarnej serii FPS. Ponadto, Google zaprezentowało też działające dzięki „chmurze” Assassin's Creed Odyssey.

Zobacz: Stadia Google - premiera, wszystko co wiemy

Źródło: GameSpot

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze