Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft i EA dołączają do bojkotu Rosji. Firmy wstrzymują sprzedaż gier i produktów

Electronic Arts blokuje też mikropłatności.

Microsoft i EA przyłączają się do bojkotu Rosji w obliczu agresji na Ukrainę. Firmy poinformowały o wstrzymaniu sprzedaży wszystkich swoich produktów i gier we wspomnianym kraju.

W wystosowanym komunikacie koncern z Redmond nie podał konkretnych szczegółów. Można jednak założyć, że chodzi między innymi o systemy operacyjne Windows, konsole Xbox, usługę abonamentową Game Pass i konkretne produkcje.

Ponadto ściśle współpracujemy z rządami Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, a także wstrzymujemy wiele aspektów naszej działalności w Rosji, zgodnie z decyzjami o wprowadzanych sankcjach” - podkreśla prezes Microsoftu, Brad Smith.

Niemal równolegle podobne oświadczenie opublikowało EA. Wydawca wstrzymuje sprzedaż swoich gier nie tylko na terenie Rosji, ale i Białorusi, która również zaangażowana jest w wojnę w Ukrainę. Decyzja firmy dotyczy także zestawów wirtualnej waluty, w tym zapewne monet do serii FIFA.

Electronic Arts podkreśla, że zablokowano już możliwość dokonywania zakupów na rosyjskiej platformie Origin oraz w sklepach wewnątrz poszczególnych pozycji. Firma współpracuje też z partnerami nad usunięciem produkcji z ich sklepów.

Rosjanie nie kupią już gier EA

Natomiast Microsoft zaznacza, że od jakiegoś czasu wspiera Ukrainę. Koncern pomaga ukraińskim władzom w ochronie przed cyberatakami ze strony Rosji. Ponadto wraz z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem pomaga uchodźcom pod względem technologicznym i finansowym.

Obie firmy to kolejne podmioty wycofujące produkty z Rosji - wczoraj na podobny krok zdecydowały się polskie studia CD Projekt i Bloober Team. Przypomnijmy też, że niedawno EA usunęło rosyjskie drużyny z serii FIFA i NHL.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze