Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft bez żartów na Prima Aprilis

Dowcipy mogą zaszkodzić firmie.

W Prima Aprilis wiele firm publikuje zabawne informacje lub ujawnia produkty, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. W tym roku z dowcipów postanowił jednak zrezygnować Microsoft.

Dziennikarze The Verge dotarli do rozesłanego do pracowników koncernu maila, w którym szef marketingu - Chris Capossela - zabronił podwładnym przygotowywania żartów na 1 kwietnia. Przekonuje, że mogą zaszkodzić spółce.

„Nadchodzi okres, gdy firmy technologiczne próbują pokazać swoją kreatywność w primaaprilisowych akcjach. Czasem wynik jest zabawny, a innym razem nie. Dane wskazują nam jednak, że pozytywny wpływ tego typu sztuczek jest mocno ograniczony i mogą zaowocować fałszywymi newsami” - tłumaczy.

Pracownicy Microsoftu sobie nie pożartują

„Biorąc pod uwagę problemy, z którymi dziś boryka się branża technologiczna, proszę wszystkie zespoły w Microsofcie, by wstrzymały się od publikowania żartów. Doceniam fakt, że ludzie mogli poświęcić czas i siły na stworzenie takich inicjatyw, ale wierzę, że mamy więcej do stracenia niż zyskania” - dodaje.

Twórcy i wydawcy gier na 1 kwietnia przygotowują zróżnicowane dowcipy. Przykładowo w tamtym roku autorzy Alana Wake'a z Remedy Entertainment ogłosili, że zmieniają branżę, przerzucając się na produkcję kawy.

W 2015 roku z okazji 1 kwietnia Microsoft wydał mobilną wersję MS-DOS

Niektórzy idą jednak krok dalej i wprowadzają do swoich tytułów specjalne i zabawne tryby rozgrywki. Tak było w przypadku Path of Exiles i World of Tanks, które rok temu otrzymały warianty battle royale.

Źródło: The Verge

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze