Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Miasto z Bloodborne pięknie odtworzone w Minecrafcie

Imponujące dzieło fana.

Społeczność Minecrafta nie przestaje zaskakiwać. Twórca Potomy, znany w środowisku fanów gry studia Mojang, spędził ostatnie miesiące na odtwarzaniu Yharnam, czyli głównej lokacji w grze Bloodborne.

Miasto po brzegi wypełnione jest detalami, które wyglądają jak zaczerpnięte z modów, ale Potomy wszystko zrobił sam. Japoński twórca stworzył dziesiątki tekstur - od ulicznych latarni i balustrad po palisady i elewacje - by jak najwierniej oddać unikalny charakter miasta z gry FromSoftware.

Na kanale twórcy można zobaczyć kilka nagrań ukazujących czasochłonny proces powstawania poszczególnych budynków i trzeba przyznać, że poziom szczegółowości robi ogromne wrażenie. Projekt rozrasta się z dnia na dzień i wkrótce powinien objąć już całe miasto. Niewykluczone, że Potomy udostępni je później jako grywalną mapę.

Potomy zaczął przygodę z Minecraftem jako 11-latek. Dziś znany jest z budowania przepięknych konstrukcji oraz tworzenia nowych modeli, efektów, skórek czy całych dodatków do gry. Zyskał też status oficjalnego twórcy zawartości.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze