Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

MGS5: Ground Zeroes sprzedało się na PS4 trzy razy lepiej niż na Xbox One

Snake woli Sony.

Konami ujawniło, że sprzedało trzy razy więcej kopii Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes na PlayStation 4 niż na Xbox One.

Ground Zeroes wydano też na PS3 i X360

Japońska firma nie podała konkretnych liczb. W raporcie finansowym za ostatni kwartał fiskalny podano jednak, że w okresie od początku kwietnia do końca czerwca PS4 odpowiadało za 12 procent sprzedanego oprogramowania, a Xbox One - 4 proc.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Ground Zeroes to jedyny tytuł Konami na tych platformach, można wywnioskować przewagę konsoli Sony. Łącznie najnowsza odsłona serii Metal Gear odpowiadała więc za 16 proc.

Ground Zeroes debiutowało jednak w połowie marca, czyli przed rozpoczęciem kwartału. W tym przypadku możemy posilić się statystykami za cały ubiegły rok fiskalny, gdzie PS4 wypracowało 8 procent, a Xbox One - 3 proc.

W ostatnim kwartale Konami sprzedało łącznie 570 tysięcy tytułów z serii Metal Gear, w porównaniu z 190 tys. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Lepszy wynik PlayStation 4 nie powinien być większym zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę wyższą rozdzielczość, większą liczbę użytkowników konsoli czy popularność sprzętu w Japonii, gdzie Metal Gear ma wielu fanów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze