Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - zwiastun fabularny wprowadza do postapokaliptycznego świata

Plus: w planach tryb fotograficzny.

Firma Deep Silver opublikowała nowy zwiastun Metro Exodus - kolejnej odsłony cyklu strzelanek na podstawie twórczości Dmitrija Głuchowskiego. Materiał przybliża fabułę produkcji.

Narratorem trailera jest Anna, czyli żona Artema, w którego gracze wcielą się podczas zabawy. Młoda kobieta opowiada o nieprzyjaznym świecie. Po wojnie atomowej, pozostali przy życiu ludzie muszą walczyć o przetrwanie.

W przeciwieństwie do poprzednich części, w produkcji zwiedzimy nie tylko zamknięte lokacje osadzone pod ziemią, ale i tereny na powierzchni. Do przemieszczania się po postapokaliptycznej Rosji posłuży pociąg Aurora.

Zwiastun pokazuje, że gracze ponownie staną przed koniecznością zmierzenia się z różnymi frakcjami, które powstały na bazie dawnych ustrojów totalitarnych. Nie zabraknie więc ugrupowań inspirowanych nazizmem i komunizmem. Pojawią się też mutanty.

Przy okazji ujawniono, że od dnia premiery gra zaoferuje tryb fotograficzny. Narzędzie - podobno „jedna z najbardziej pożądanych funkcji” - pozwoli tworzyć zrzuty ekranu z różnych ujęć i perspektyw.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Warto zaznaczyć, że w planach jest również specjalny zestaw składający się z konsoli Xbox One X oraz trzech odsłon cyklu wykreowanego przez studia 4A Games.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze