Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - wcześniejsze pobranie gry tylko na Steam

Funkcja ominie Epic Games Store.

Twórcy Metro Exodus poinformowali dzisiaj, że grę będzie można pobrać przed premierą na konsole oraz poprzez platformę Steam. Podobna możliwość nie dotyczy jednak Epic Games Store.

Metro Exodus zostało wycofane z oferty Steam 28 stycznia, jednak złożone wcześniej zamówienia zostaną zrealizowane. Użytkownicy otrzymają także wszystkie DLC, wydane po premierze. Produkcja powróci do dystrybucji na platformie Valve 14 lutego 2020 roku.

Produkcję już można pobrać na konsolę Xbox One, natomiast na PlayStation 4 pobieranie umożliwione zostanie na 48 godzin przed oficjalną premierą.

Pre-load na Steam będzie możliwy wyłącznie dla osób, które nabyły grę przed 28 stycznia, a więc dnia, w którym ogłoszono czasową wyłączność gry dla Epic Games Store.

„Możliwość wcześniejszego pobrania dla zamówień przedpremierowych na Steam będzie możliwa, ogłosimy przewidywany czas rozpoczęcia w odpowiednim czasie. Z przykrością informujemy, że pre-load za pośrednictwem Epic Games Store nie jest planowany” - poinformowano na Twitterze.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Decyzja o czasowej wyłączności dla Epic Games Store spotkała się ze krytyką ze strony graczy, głos zabrał nawet twórca książkowego pierwowzoru. Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Marta Kucharska

Contributor

Komentarze