Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro 2033 za darmo na Steam

Klimatyczny FPS.

Od wczorajszego wieczora (25 października) wszyscy zainteresowani mogą za darmo dodać Metro 2033 do swojej biblioteki Steam i zachować grę na zawsze. Oferta potrwa 24 godziny.

To opracowana przez 4A Games postapokaliptyczna strzelanka z elementami horroru, która zadebiutowała w 2010 roku. Historię gry - jak i kolejnych części cyklu - oparto na powieściach Dmitrija Głuchowskiego, rosyjskiego pisarza.

Po wybuchu atomowym przetrwała jedynie niewielka część ludzkości, która schroniła się w rosyjskim metrze. Ocalali muszą znaleźć nowy sposób na życie, produkując żywność i odpierając ataki zmutowanych promieniowaniem stworzeń.

Nie można odmówić grze klimatu

Przemierzamy nie tylko liczne stacje metra, ale także powierzchnię, gdzie czekają kolejne niebezpieczeństwa. Walczymy również z wrogimi frakcjami.

W 2014 roku zadebiutowała odświeżona wersja gry - Metro Redux. Na Steamie możemy zdobyć oczywiście podstawową wersję produkcji. 22 lutego 2019 roku ukaże się najnowsza część cyklu - Metro Exodus.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze