Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid: Legacy Collection nie ukaże się na Xboksie 360 z powodu dysku

Za mała pojemność nośnika.

Metal Gear Solid: Legacy Collection nie ukaże się na Xboksa 360 z powodu małej pojemności dysku DVD - przyznał Hideo Kojima.

Twórca wyjaśnił, że chciał, aby kolekcja ukazała się na konsoli Microsoftu, jednak Metal Gear Solid 4, wydany wyłącznie na PlayStation 3, wymaga dysku Blu-ray.

- Ilość danych w przypadku MGS4 jest po prostu ogromna - powiedział Kojima w swoim radiowym show, cytowany przez serwis Kotaku.

W porównaniu do jednego dwuwarstwowego dysku blu-ray na PS3, mieszczącego 50GB danych, potrzeba jest odpowiednio siedmiu płyt DVD - zauważył współprowadzący program.

- Być może wydamy kolekcję, gdy pojawi się nowy Xbox - dodał Kojima. - Jeśli przygotowalibyśmy edycję na Xboksa 360 bez MGS4, nie byłaby to tak naprawdę Legacy Collection.

Metal Gear Solid: Legacy Collection ukaże się więc tylko na PS3 w związku obchodami 25. rocznicy powstania serii. Pełna zawartość znajduje się w naszej poprzedniej informacji. Nie została jeszcze potwierdzona premiera kolekcji w Europie. W Ameryce Północnej całość będzie dostępna w czerwcu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze