Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mega Man otrzyma nową kreskówkę

Debiut w 2017 roku.

Capcom ogłosił, że licencja Mega Man doczeka się kolejnej adaptacji w postaci serialu animowanego.

Szalone lata 90.

Seria licząca 26 odcinków powstaje w studiu Man of Action Entertainment, odpowiedzialnym między innymi za „Ben 10”, „Generator Rex” czy komiks „Big Hero 6”.

Niestety, nowa kreskówka zadebiutuje dopiero w 2017 roku.

Wydawcą jest Dentsu Entertainment USA, zajmujące się także japońskimi animacjami.

Nie będzie to pierwszy serial bazujący na popularnych grach Mega Man. W latach 1994-1995 wyemitowano dwa sezony, a wśród fanów znaleźć można przedstawiciel Man of Action.

„Seria z lat 90. była fajna i inna niż ówczesne animacje dla dzieci. Nie brakowało akcji, ale także powodów do śmiechu” - wspomina Duncan Rouleau, jeden z twórców nowej kreskówki.

„Dzisiaj Mega Man jest jeszcze ważniejszą postacią i nie możemy się już doczekać, by przygotować coś w zgodzie z jego długą tradycją” - dodaje.

Seria Capcomu to ponad 130 tytułów na przeróżnych urządzeniach. Blue Bomber pojawił się po raz pierwszy w 1987 roku, a do dzisiaj sprzedano ponad 30 milionów gier z tego cyklu.

Ostatnio licencja jest mniej aktywna. Jej twórca - Keiji Inafune - odszedł z Capcomu, by pracować nad projektem Mighty No. 9, czyli „duchowym następcą” Mega Mana.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze