Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mega Man Legacy Collection - sześć klasycznych gier na nowe platformy

Premiera latem.

Ogłoszono Mega Man Legacy Collection - zestaw przeniesie sześć pierwszych odsłon tej serii na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Premiera latem tego roku.

Screen z nowej wersji

Zimą komplet trafi także na Nintendo 3DS. Cenę wszystkich wersji ustalono na 15 dolarów (ok. 55 zł). Nie znamy kwoty w euro.

Za antologię odpowiada studio Digital Eclipse, wykorzystujące podczas prac swój silnik - Eclipse Engine. Gry zadziałają w 1080p, ale przy zachowaniu klasycznej estetyki.

Poza przeniesieniem tytułów na współczesne platformy możemy liczyć też na nowe funkcje. Jedną z nich będzie tryb Challenge Modes, w którym znajdziemy „wymieszane” sekcje z różnych odsłon. Najlepsze czasy przejścia trafią na tablice wyników.

Inne nowości to rozbudowana baza danych na temat wszystkich aspektów serii, a także tryb treningowy, gdzie sprawdzimy się w starciach z poszczególnymi bossami.

W cyfrowym muzeum znajdziemy pamiątki z lat 1987 - 1992. Digital Eclipse w wysokiej rozdzielczości skanuje przeróżne szkice, grafiki koncepcyjne i inne materiały.

Capcom zapoczątkował serię Mega Man w 1987 roku, a łącznie cykl to już ponad 50 pozycji w różnych gatunkach. Pierwsze sześć pozycji to platformówki 2D.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze