Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Meet Your Maker to nowa gra twórców Dead by Daylight

Postapokaliptyczny survival.

Twórcy popularnego Dead by Daylight - studio Behaviour Interactive - zapowiedzieli swój kolejny projekt: Meet Your Maker.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, budując konstrukcje i prowadząc ataki na zabudowania innych graczy w postapokaliptycznym pustkowiu. Premiera w przyszłym roku na PC i konsole obu generacji. Pierwsze testy rozpoczną się 23 sierpnia i potrwają dwa miesiące. Zapisy na oficjalnej stronie.

Najważniejszym elementem naszej bazy jest materiał genetyczny, który trzeba za wszelką cenę chronić, najlepiej za serię morderczych pułapek. W przypadku prowadzenia własnej ofensywy celem jest oczywiście pozyskanie tego cennego surowca.

Pewną innowacją będzie fakt, że nie mamy do czynienia z klasycznym sieciowym survivalem w stylu Rust, lecz - wzorem Dead by Daylight - asymetrycznymi potyczkami drużyn. Mecze podzielone będą na dwie części: budowa jak najlepiej chronionej bazy oraz atak na struktury wroga.

Korzystamy więc z wyrzutni strzał i bomb, dołów z ogniem, beczek z toksyczną mazią, uzbrojonych strażników i tak dalej. Następnie wrzucamy projekt do sieci i czekamy na chętnych, by podjęli wyzwanie.

Faza ataku przypomina już klasyczną strzelankę FPP. Posiadamy dwie bronie (jedną do walki wręcz, a także kuszę strzelającą harpunami, z ograniczoną amunicją), granaty, ale także linkę z hakiem, do sprawnego przemieszczania się w bazach innych graczy. Co ważne, giniemy już od jednego ciosu, choć nie ma ograniczeń w liczbie podejść.

Jeśli uda się dotrzeć do centrum, zgromadzony surowiec pozwala rozbudować „umiejętności” posiadanych pułapek, strażników, broni i tak dalej. Możliwa jest zabawa samotnie lub w kooperacji, a twórcy chcą też skorzystać z integracji z Twitchem, gdzie ogromny sukces odniosło Dead by Daylight.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze