Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

McPixel 3 zadebiutował. Szalona polska przygodówka działa też na Windows NT

20 sekund na ratunek.

Kto by się przejmował drugą odsłoną serii, skoro jest już „trójka”. Szalona i absurdalna przygodówka McPixel 3 jest już dostępna, a gracze ponownie muszą pomóc rozbrajać bomby w wyjątkowo kreatywnych okolicznościach.

Lista platform jest imponująca i obejmuje PC, Maca, Linux, Xboksy, Switch, Windows 95, Windows NT, Single Board Computers, BSD „i nie tylko”. Twórca - Sos Sosowski - prosi na Twitterze o przysyłanie zdjęć sprzętu, na którym udało się uruchomić produkcję.

Założenia rozgrywki są proste. Zadaniem na każdej planszy jest rozwikłanie łamigłówki i ocalenie ludzi przed niebezpieczeństwem - przy limicie czasowym wynoszącym 20 sekund. Możliwości rozwiązania zagadek są absurdalne i wymagają od graczy bardzo nieszablonowego myślenia.

McPixel 3 oferuje 100 poziomów, a każdy można rozwiązać na wiele sposobów - łącznie gagów jest ponad 900. Do tego 1500 interaktywnych przedmiotów, ponad 20 mini-gier, Steve z Minecrafta i wodny poziom.

„Zapobiegaj jednej katastrofie za drugą na każdym kroku, stosując niekonwencjonalne, a zarazem zabawne metody, takie jak - choć nie tylko - przyzywanie pająka-miliardera, grillowanie w spodniach, wyrzucenie Tyranozaura w kosmos, sikanie do samochodów sportowych i kopanie Forka Parkera w jaja” - czytamy w opisie na Steamie, gdzie grę wyceniono na 45,99 zł.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze