Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

McPixel 3 od Sosa Sosowskiego zadebiutuje w listopadzie. Zagramy nawet na Windowsie 95

Czeka nas 100 poziomów czystego szaleństwa.

McPixel 3, czyli najnowsza produkcja niezależnego dewelopera Mikołaja „Sosa” Kamińskiego, otrzymała datę premiery. Zagramy już 14 listopada.

W tej komediowej przygodówce point-and-click wcielamy się nieporadnego superbohatera, a naszym zadaniem na każdej planszy jest w ciągu 20 sekund rozwikłać łamigłówkę i ocalić ludzi przed niebezpieczeństwem. Możliwości rozwiązania zagadek są absurdalne i wymagają od graczy bardzo nieszablonowego myślenia.

Jak poinformował twórca na swoim Twitterze, gra trafi w sumie na dziewięć platform: Windowsa 11, Windowsa 10, Xboxa, Switcha, MacOS, Linuxa oraz Raspberry Pi, Windowsa 95 oraz Windowsa NT. Ze względu na bardzo niskie wymagania sprzętowe, z czasem zapewne doczekamy się portów na kolejne sprzęty i systemy.

Pierwsza odsłona serii zebrała „Bardzo pozytywne” oceny na Steamie, głównie ze względu na prostą rozgrywkę, niską cenę i nietypowy humor. Wielu graczy uważa, że największą frajdę sprawia przechodzenie gry wielokrotnie, aby odkryć różne możliwe wyjścia z sytuacji i zobaczyć wszystkie zawarte w grze gagi. W McPixel 3, według karty produktu na Steamie, możemy łącznie zobaczyć ponad 900 zabawnych scenek.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze