Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Legendary Edition potwierdzone - premiera w 2021 roku

Remaster trylogii Sheparda.
  • Mass Effect: Legendary Edition zawiera trzy pierwsze części serii wraz z DLC
  • Remastery zaoferują odświeżoną grafikę
  • Premiera wiosną 2021 roku

W ramach obchodów Dnia N7 zapowiedziano Mass Effect: Legendary Edition - zestaw remasterów pierwszych trzech części cyklu RPG. Pakiet zadebiutuje wiosną 2021 roku na PC, PS4 i Xbox One, ale zadziała też na PS5 i Xbox Series X/S z dodatkowymi ulepszeniami.

BioWare zaznacza, że odnowione edycje nie są pełnoprawnymi remake'ami. Deweloperzy tłumaczą, że chcieli uwspółcześnić tytuły w taki sposób, by gracze mogli zapoznać się z produkcjami w ich „najlepszej możliwej formie”.

W planach jest obsługa 4K i wyższa liczba wyświetlanych klatek na sekundę. Studio obiecuje także odświeżoną grafikę z ulepszonymi teksturami, cieniami, modelami postaci i różnego rodzaju efektami. Do tego niesprecyzowane usprawnienia techniczne.

W skład kolekcji wejdą trzy pierwsze części, czyli Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3 - trylogia o przygodach komandora Sheparda. Pakiet zaoferuje również wszystkie dodatki i bonusowe elementy, które wymienione produkcje otrzymały.

Nieoficjalne informacje o zestawie remasterów pojawiały się regularnie. Według niepotwierdzonych doniesień, paczka miała ukazać się jeszcze w tym roku, ale premierę podobno przesunięto ze względu na problemy z odnowieniem pierwszej odsłony cyklu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze