Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - talenty: do czego służą

Ważny element związany z rozwojem postaci.

Nieodłączonym elementem Mass Effecta jest rozwijanie głównego bohatera oraz drużyny poprzez zdobywanie punktów doświadczenia i awansowania na coraz wyższe poziomy. Kiedy do tego dojdzie możemy przejść do zakładki oddział i wyświetlić kartę postaci. Z prawej strony pokaże się wtedy okno talentów (1).

Co to jednak są talenty i do czego służą? Najłatwiej opisać je jako kategorie różnych umiejętności na przykład pistolety, pancerz bojowy czy szkolenie widma. Rozwijanie poszczególnych kategorii wpływa na daną cechę - przykładowo rozwijając talent związany z pistoletami (2) będziemy poprawiać osiągi (m.in. siłę strzału) podczas korzystania z tego rodzaju broni.

Warto pamiętać, że niektóre talenty, takie jak urok czy zastraszanie (3) są związane tylko z postacią głównego bohatera. Z kolei inne dotyczą konkretnej klasy postaci. Na przykład z pancerzy bojowych (4) mogą korzystać tylko żołnierze,

Natomiast talenty związane z mocami biotycznymi (np. rzut - 5) mogą wykorzystywać klasy z nimi związane (np. strażnik). Więcej na temat samej mechaniki rozwoju postaci znajduje się w działach: jak awansować postać oraz umiejętności.

Następnie: Mass Effect 1 - jak zmienić broń i pancerz

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - umiejętności: odblokowanie i używanie

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze