Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - jak zmienić broń i pancerz

Zarządzanie ekwipunkiem.

W trakcie rozgrywki w Mass Effect bohater będzie stopniowo (poprzez zbierania z ciał wrogów, zakupów w sklepach lub przeszukiwania pojemników) zdobywał coraz więcej broni, pancerzy oraz ulepszeń. Oczywiście warto na bieżąco sprawdzać ich stan i wymieniać sprzęt na lepszy lub ulepszać go. Wszystkie te czynności przeprowadza się w menu Ekwipunku (1).

W ten sposób trafisz do nowego menu, gdzie będziesz miał pełną kontrolę nad dostępnymi rzeczami:

  • Ekwipunek postaci (2) - pokazuje bieżące wyposażenie bohatera lub innej postaci z zespołu.
  • Statystyki (3) - pokazuje dodatkowe informacje związane z ekwipunkiem bohatera. Klikając opcję Szczegóły możesz zobaczyć bardziej szczegółowe dane związane z danym rodzajem broni lub pancerza. W ten sposób możesz też szybko porównać bieżący sprzęt z tym, który posiadasz w plecaku.
  • Kategorie broni i pancerzy (4) - są to zakładki pozwalające szybko przejrzeć konkretne kategorie sprzętu, na przykład: karabiny szturmowe, strzelby, pistolety, snajperki, wzmacniacze biotyczne i pancerze.
  • Pole ekwipunku (5) - po wybraniu danej kategorii możesz sprawdzić różne rodzaje sprzętu, który przenosisz. Zaznaczenie którejś z pozycji wyświetli jego informację w kolejnym ekranie (6). Jeśli klikniesz w dany element dwukrotnie, to bohater zostanie w niego wyekwipowany.
  • Wybrany element (6) - pokażą się tu szczegółowe informacje na temat rzeczy z pola ekwipunku (5). W ten sposób możesz szybko porównać sprzęt, w który postać jest wyposażona z innym, znajdującym się w ekwipunku.
  • Wyekwipuj (7) - po wybraniu elementu z pola ekwipunku możesz wyposażyć w go bohatera korzystając z tej opcji.
  • Omni-żel (8) - po wyborze sprzętu i skorzystaniu z tej opcji zostanie on zniszczony i przerobiony na zapas omni-żelu. Pamiętaj, że tej akcji nie da się już odwrócić.
  • Zasoby (9) - są to kolejno: aktualny i maksymalny poziom: medi-żelu (służącego do przywracania zdrowia), granatów, zapas omni-żelu i dostępne kredyty.

Pamiętaj, że jeśli nie możesz założyć pancerza, to może to wynikać z niespełnienia pewnych, koniecznych do tego warunków.

Są to podstawy zarządzania inwentarzem, zachęcamy również do zapoznania się z informacjami związanymi z ulepszaniem sprzętu, czyli broni i pancerzy.

Następnie: Mass Effect 1 - jak ulepszać broń i pancerz

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - talenty: do czego służą

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze