Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - deszyfracja: jak otwierać zamki

Minigra z hakowaniem.

Podczas rozgrywki w Mass Effect często trafisz na zamki, szafki lub komputery (1) ze specjalnymi zabezpieczeniami. Nie da się ich otworzyć z marszu, a trudności w ich odblokowaniu zależą od ich poziomu (2).

Jeśli chcesz otworzyć taki zamek, to podejdź do wybranego obiektu i wejdź z nim w interakcję. Pojawią się dwie możliwości rozwiązania sytuacji. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość omni-żelu, to będziesz mógł za niego wykupić dostęp (3) do zamka. Druga opcja, to skorzystanie z ręcznego przejęcia (4).

Jeśli skorzystasz z tej opcji, to rozpocznie się czasowa minigra. Jej celem jest przesunięcie strzałki (5) do centrum okręgu (6). Po drodze należy omijać pomarańczowe bloki (7), które zatrzymują strzałkę, a także czerwone (8), które cofają ją na początek gry. Należy zatem wyszukiwać wolne przestrzenie i starać się przez nie dotrzeć do centrum okręgu.

Jeżeli zmieścisz się w limicie czasowym i doprowadzisz strzałkę do celu, to zamek zostanie otwarty. Jeżeli nie, to zostanie zablokowany i będziesz mógł go otworzyć jedynie płacąc omni-żelem. Uwaga - czasami poziom bohatera może okazać się za niski na otworzenie niektórych zamków. W takich przypadkach dobrze rozwinąć (u bohatera lub któregoś z kompanów) talent Deszyfracji.

Następnie: Mass Effect 1 - przedmioty: jak zbierać

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - koło dialogów: jak prowadzić rozmowy

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze