Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - artefakty i minerały: jak szukać i zbierać

W jaki sposób kolekcjonować cenne przedmioty i surowce.

W trakcie korzystania z mapy galaktyki, szybko można zorientować się, że niektóre planety są związane z misjami głównymi, a inne służą głównie do eksploracji. W ten sposób możesz odszukiwać artefakty i minerały, które są związane z niektórymi zadaniami dodatkowymi z serii Niezbadany świat.

Jeśli chcemy odkryć jakiś artefakt lub surowiec, to należy zaznaczyć którąś z planet, a następnie skorzystać z funkcji Ląduj (1).

Po znalezieniu się na planecie warto uruchomić mapę lokacji i w pierwszej kolejności rozejrzeć się za anomaliami (2), szczątkami (3) czy interesującymi punktami (4). To w takich miejscach najczęściej można odnaleźć artefakty. Surowce (5) nie są niestety zaznaczane od razu na mapie, a dopiero po tym, jak się do nich zbliżymy.

Po namierzeniu danego miejsca należy do niego podjechać pojazdem Mako, a następnie opuścić go i wejść w interakcję z danym obiektem (6). W nowym oknie wybierz opcję Odzyskaj artefakt. Rozpocznie to minigrę związaną z deszyfrowaniem - po jej zaliczeniu wejdziesz w posiadaniu artefaktu.

W przypadku surowców sprawa wygląda niemal identycznie. Po ich samodzielnym zlokalizowaniu, w czym może pomóc minimapa (7) należy zbliżyć się do danego obiektu (8) i wejść z nim w interakcję. Kiedy zaliczysz minigrę z deszyfrowaniem lub zapłacisz odpowiednią ilość omni-żelu (jeśli deszyfracja się nie powiedzie), to zdobędziesz dany surowiec.

Należy pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Artefakty zawsze są odnajdywane na planetach, na których można wylądować. W przypadku minerałów sprawa wygląda nieco inaczej.

Część z nich znajduje się bowiem na planetach, na których nie da się wylądować. Co w takim przypadku? Po wybraniu danej planety należy wybrać opcję Badanie (9). Jeśli na planecie jest coś wartego uwagi, to po chwili surowiec zostanie skatalogowany (10).

W pozostałych działach poradnika znajdziesz miejsca, w których można odnaleźć wszystkie artefakty oraz surowce i minerały.

Następnie: Mass Effect 1 - artefakty

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - leksykon: jak przeglądać informacje i samouczki

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze