Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapa Red Dead Redemption 2 wzbudziła nadzieje na sequel

Z większym światem.

Fani Red Dead Redemption mają za sobą ekscytujący weekend, spędzony na analizowaniu nieoficjalnej mapy Red Dead Redemption 2, opublikowanej w sieci przez jednego z graczy.

Ilustracja pojawiła się najpierw na forum dyskusyjnym NeoGAF, a następnie jej autentyczność potwierdziło anonimowe źródło serwisu TechRadar, rzekomo zaznajomione z tajnikami prac nad westernem.

Rockstar nie ogłosił jeszcze oficjalnie Red Dead Redemption 2 i nie skomentował w żaden sposób ujawnionej mapy.

Fani szybko zauważyli, że dwa regiony przygotowywanego dla nowej gry świata pokrywają się z poprzednią odsłoną serii - Tall Trees oraz Great Plains, z miasteczkiem Blackwater.

Okolice te będą jednak wyglądały nieco inaczej, ponieważ RDR2 ma być podobno prequelem dla Red Dead Redemption. Nie wiemy jednak, jaka dokładnie będzie różnica lat.

Nowa mapa jest większa od poprzedniej gry, choć jest też więcej wody. Być może tym razem nasz bohater będzie już umiał pływać, zgodnie z możliwościami silnika Grand Theft Auto.

Pewnym interesującym szczegółem jest uwzględnienie na mapie miasta New Bordeaux. To zapewne tylko zbieg okoliczności, ale tę lokację zwiedzimy także w grze Mafia 3, choć w zdecydowanie innych realiach historycznych.

Fani szybko wykonali zestawienie dwóch map

Ilustracja prezentuje miejsca umieszczenia innych obozowisk, karawan, kryjówek gangów, ważnych punktów czy miejsc na napady. Mała ramka z boku mapy wskazuje także na umieszczenie części akcji dalej na południu, w Meksyku.

Kiedy więc można spodziewać się Red Dead Redemption 2? GTA 5 ukazało się pierwotnie w październiku 2013 roku, więc na zapowiedź nowości czekamy już bardzo długo.

Z drugiej strony, Grand Theft Auto Online nadal generuje miliony, a już prace nad poprzednim Red Dead miały być podobno „powracającym koszmarem” dla jednego z producentów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze