Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Wreck: przygotowanie do nurkowania, kamera, bangstick

Rozmawiamy z załogą i sprawdzamy sprzęt do zanurzenia się w wodzie.

W poprzedniej części solucji do gry Man of Medan, w scenie o nazwie The Duke, bohaterowie spotykają się na pokładzie łodzi Duke of Milan. Niektóre z podjętych decyzji mogą mieć już wpływ na bieżącą scenę. Poniższy opis zakłada, że przy spotkaniu Brad napił się alkoholu, przez co leży z nudnościami w kajucie.

Kolejna scena rozpocznie się od rozmowy Aleksa z Fliss. W jej trakcie możesz wyrazić się optymistycznie (Optimistic), co pogorszy stosunki z Fliss lub okazać frustrację (Frustrated), co polepszy relacje z panią kapitan.

W kolejnym dialogu możesz wyrazić irytację (Annoyed - poprawa stosunków) lub rozczarowanie (Dissapointed - pogorszenie relacji). Po zakończeniu rozmów uzyskasz kontrolę nad Aleksem.

Kiedy Julia (1) będzie przygotowywać sprzęt będziesz mógł rozejrzeć się po pokładzie. Możesz przejrzeć morze przy pomocy lornetki (2) oraz przyjrzeć się zdjęciom wraku (3).

Możesz także wyłączyć komputer (4), a następnie nawiązać rozmowę z Fliss. Bycie grzecznym (Polite) polepszy z nią stosunki, a zaatakowanie jej (Forceful) pogorszy je. Następnie możesz okazać pewność siebie (Self-assured), co je polepszy lub zirytować się (Annoyed), co wpłynie na nie negatywnie.

Na prawo od pani kapitan znajdziesz leżące na półce jej dokument, któremu możesz się przyjrzeć. Kolejnym krokiem będzie zejście pod schodach (5).

Na miejscu porozmawiaj z Bradem, który przebywa w swojej kajucie (6), chyba, że wcześniej nie napił się alkoholu, to znajdziesz go czytającego książkę. Podczas rozmowy możesz polepszyć stosunki okazując sympatię (Symphatetic) lub pogorszyć je wykazując się srogością (Stern).

Możesz jeszcze udać się do kajuty Julii (7) i przejrzeć jej walizkę w szafce z prawej, gdzie znajdziesz perfumy oraz książkę.

Wróć na pokład - jeśli przejrzałeś zdjęcia wraku i porozmawiałeś z Bradem, to Julia powie, że przygotowała sprzęt do nurkowania. Po chwili będziesz musiał dokonać wyboru między zabraniem aparatu (8) i bangsticka (9), czyli podwodnej broni palnej.

Kamera zostanie zabrana tak czy owak, natomiast zabranie lub zostawienie bangsticka wpłynie na decyzję fabularną (Bearing) w kategorii łodzi motorowej (Speedboat). Jeśli po podniesieniu pierwszego przedmiotu porozmawiasz z Julią, to polepszysz z nią stosunki bez względu na to czy wypowiesz się rozgoryczenie o Fliss (Bitter) czy też okażesz się romantyczny (Romantic).

Następnie: Man of Medan - Uninvited Guests: nadzorowanie łodzi, spotkanie z nieznajomymi

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - The Duke: łódź Duke of Milan, bohaterowie, Brad, Alex, Julia, Conrad, Fliss

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze