Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Open Deck, Distress Signal: pokład, radio, nawiązanie kontaktu

Docieramy na mostek i do pomieszczenia radiowego.

Kolejna scena w Man of Medan rozpocznie się po ucieczce Julii i Aleksa przed sobowtórem w scenie Revenge. W końcu bohaterowie, którym udało się przeżyć. dotrą do bezpiecznego miejsca na górnym pokładzie. Poniższy opis zakłada, że wszystkim postaciom udało się przeżyć.

Scena rozpocznie się od rozmowy bohaterów, którzy podzielą się swoimi historiami, związanymi z przebywaniem na okręcie. W zależności od podjętych wyborów dialogi mogą się różnić. Ten krótki epizod zakończy scenę Open Deck, po której płynnie przejdzie się do kolejnej o nazwie Distress Signal.

Rusz przed siebie, kierując się przez pokład. Z lewej natkniesz się na pocisk (sekret) oraz dziurawą łódź, którą możesz obejrzeć. Skręć w prawo i podejdź do miejsca, gdzie będziesz mógł wspiąć się wyżej (1).

Zacznij obchodzić mostek, kierując się w stronę drzwi (2), które otwórz. Po wejściu do środka trafisz do nowej lokacji, gdzie możesz znaleźć kilka przedmiotów. Obejdź ją i skieruj się do przejścia prowadzącego do pomieszczenia z radiem.

Kiedy się w nim znajdziesz sprawdź mapę na ścianie (zdobędziesz koordynaty okrętu) i podejdź do radia (3), co rozpocznie scenkę, w której bohaterowie je uruchomią. Po chwili nawiążesz kontakt z armią.

Po chwili będziesz mógł wybrać pierwszą z odpowiedzi, to znaczy zareagować nerwowo (Frantic - 4) lub spokojnie (Instructive - 5) i podać koordynaty okrętu. W całej scenie kluczowy jest właśnie wybór związany z tą drugą opcją (pojawi się również w kolejnych liniach dialogowych).

Jeśli z niej skorzystasz, to armia otrzyma koordynaty na okręt, co wpłynie na zakończenie gry. Jeśli tego nie uczynisz zanim radio wysiądzie, to wojskowi nie będą w stanie wysłać ekipy ratunkowej.

Przy okazji odkrycie radia oraz podjęcie którejś z powyższych decyzji wpłynie na fabułę gry (Bearing - kategoria Military Bandwidth).

Następnie: Man of Medan - Depths: generator, martwy porywacz, Olson

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - Revenge: ucieczka, sobowtór

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze