Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Chinese market: początek, wróżba, walka z maszyną

Wcielamy się w amerykańskiego żołnierza, który spędza czas na chińskim targu.

Jest to początek gry The Dark Pictures: Man of Medan, rozgrywający się w przeszłości na chińskim rynku. Wcielasz się w postać amerykańskiego żołnierza, a głównym celem tego etapu jest zapoznanie gracza z podstawami rozgrywki.

Niedługo po rozpoczęciu sceny staniesz przed wyborem u wróżbity. Aby go dokonać skorzystaj z gałki/klawisza (1) wyświetlonego z prawej, a następnie najedź na jedną z odpowiedzi w kole (2) i przytrzymaj ją przed upływem czasu. Możesz wybrać jedną z trzech opcji:

  • Say nothing (3) - nie mów nic.
  • Curious (4) - ciekawość na temat przyszłości syna.
  • Dubious (5) - wątpliwość dotycząca bogactwa.

W rzeczywistości żadna z powyższych opcji nie ma większego znaczenia. Po dokonaniu wyboru lub poczekaniu, aż skończy się czas na odpowiedź, staniesz przed kolejną decyzją. Tym razem wskaż i przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za kafelek smoka (Dragon tile - 6) czy też kafelek bambusa (Bamboo tile - 7). Ponownie decyzja ta nie będzie zbyt ważna.

Po wyborze starzec poda bohaterowi żeton. Podnieś go wciskając odpowiedni klawisz, a następnie obróć (8), dzięki czemu odsłonisz znak ryby (9). Starzec stwierdzi, że wróżba związana jest ze śmiercią, czym zdenerwuje bohatera.

Po chwili wyruszy on do automatu, gdzie odbędzie się nauka kolejnej mechaniki, tym razem związanej z walką. Korzystając z instrukcji sterowania (10) najedź celownikiem w zaznaczony punkt (11) i zaatakuj go, wciskając odpowiedni klawisz.

Po kilku rundach atakowania bohater będzie musiał się bronić. Tym razem wystarczy wciskać klawisze (12) pojawiające się na ekranie, zanim upłynie określona ilość czasu. Po treningu weź udział w pojedynku z maszyną. Bez względu na wynik walki główna postać wraz z kolegą wrócą na pokład okrętu.

Następnie: Man of Medan - Chinese market: okręt, żołnierze, chłopiec

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On The Dark Pictures - Man of Medan

Najnowsze artykuły