Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Malenia z Elden Ring była jeszcze trudniejsza. Gracz pokazał bossa z wersji 1.0

Tak, to możliwe.

Malenia uważana jest nie tylko za jednego z najtrudniejszych bossów w Elden Ring, ale też we wszystkich grach From Software. Okazuje się jednak, że w wersji 1.0 Bogini Zgnilizny była jeszcze bardziej wymagającą przeciwniczką.

Jak tłumaczy kotn3l, a więc jeden z moderów, którzy cofnęli grę do wersji sprzed patchy, wersja 1.0 powstała jeszcze 8 października 2021 roku, a więc na długo przed premierą, która odbyła się 25 lutego.

Wszyscy, którzy mieli okazję zmierzyć się z bossem, wiedzą, że dysponuje ona atakiem będącym gradem ciosów, zwanym Waterfowl Dance. W wersji 1.0 miał on jednak inną nazwę (Malenia's Blade), a „oryginalny” Waterfowl Dance był drugim gradem ciosów, który wykonywała Malenia.

Co więcej, mogła ich używać naprzemiennie, więc gracz zdecydowanie częściej był wystawiony na niezwykle trudny do ominięcia atak. A jakby tego było mało, wspomniane ruchy mogła aktywować już od początku walki, a nie gdy jej życie spadło do 80 proc. - jak jest teraz.

Malenia potrafiła też częściej blokować i z większym zaangażowaniem goniła postać gracza w pierwszej fazie walki.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze