Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Magazyn Secret Service wróci na rynek

„Wiemy, że wielu od lat na nas czeka.”

Ostatni numer czasopisma Secret Service ukazał się w 2001 roku, ale wiele wskazuje na to, że magazyn wkrótce powróci do sprzedaży.

Pierwszy numer Secret Service

„Wracamy bo musimy, bo wiemy, że wielu od lat na nas czeka! Są z nami Piotr Mańkowski, czyli Micz - nowy Redaktor Naczelny, Waldemar Nowak, czyli Pegaz Ass - Dyrektor Artystyczny...” - napisano na oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

„Ale to dopiero początek. Bądźcie z nami, wkrótce kolejne informacje!” - kończą krótki komunikat twórcy.

Serwis Polygamia dodaje, że odświeżony Secret Service dostępny będzie w wersji papierowej, a profil magazynu zostanie „dopasowany do nowych czasów”. Nie powinniśmy jednak spodziewać się dodatku w postaci płyty.

Wydawcą i inicjatorem projektu jest Robert Łapiński, organizator imprezy Pixel Heaven, koncentrującej się na grach retro, a także na produkcjach niezależnych i mobilnych.

„Na pewno nie powracamy po to, by komuś zabierać chleb, wypychać kogoś z rynku lub żeby szydzić z youtubowych filmików” - dodaje Mańkowski na łamach bloga Cdp.pl. „Chcemy natomiast robić pismo opowiadające o grach takie rzeczy, jakich nie da się wyguglać w sieci.”

„Oprócz recenzji nowych zaskakujących gier i technologicznych cudów, znajdzie się też dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe, no i felietony pióra branżowych maestrów” - wyjaśnia.

„Sporo growej nostalgii, sporo tajemnic ze świata gier oraz popkulturowych tematów, które o gry zahaczają. Plus świetne rysunki, świeży layout i szczypta importowanego z przeszłości humoru.”

Secret Service powstał w 1993 roku, a jednym z założycieli był właśnie Waldemar „Pegaz Ass” Nowak, zaangażowany w reaktywację. Przedstawiciele czasopisma jako pierwsi przygotowywali relacje z targów E3 czy dodawali krążki CD. Ostatni numer miesięcznika ukazał się w listopadzie 2001 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze