Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - premiera, edycje i cena

Sprawdź, kiedy gra będzie dostępna i ile będzie kosztować.

Mafia 3 to kolejna część gangsterskiej sagi. Tym razem tytuł przenosi nas do miasta New Bordeaux, wzorowanego na Nowym Orleanie z roku 1968.

Głównym bohaterem jest Lincoln Clay, który powrócił z wojny w Wietnamie. Wraz z towarzyszami wykonał udany skok na bank. Został jednak zdradzony przez włoską mafię i cudem uszedł z życiem.

Rozgrywka w głównej mierze polega na budowaniu gangsterskiego imperium. W tym celu gracze przejmują dzielnice kontrolowane przez włoską mafię, przesłuchują świadków czy zakładają podsłuchy.

Mafia 3, podobnie jak poprzednie części serii, zaoferuje otwarty świat, w którym możemy się dowolnie poruszać. Nie zabraknie nawiązań do śmierci Martina Luthera Kinga, a na ulicach doświadczymy rasizmu.


Premiera i wersja językowa

Mafia 3 powstaje od kilku lat. Pierwsza oficjalna prezentacja nastąpiła w 2015 roku, podczas targów Gamescom.

Tytuł zadebiutuje dokładnie 7 października 2016 roku. Gra jest tworzona z myślą o PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Mafia 3 będzie dostępna w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru.

 • Wersja językowa: polska (napisy)
 • Premiera: 7 października 2016
 • Producent: 2K Czech, Hangar 13
 • Wydawca: 2K Games
 • Dystrybutor: Cenega

Dostępne edycje i cena

Mafia 3 zostanie wydana w trzech różnych edycjach - standardowej, deluxe oraz kolekcjonerskiej, która oprócz cyfrowej zawartości, zaoferuje również fizyczne przedmioty. Wydawca przewidział tez bonusy dla osób, które złożą zamówienia przedpremierowe.

Standardowa edycja oprócz gry nie zawiera żadnych bonusów. Wyjątkiem są zamówienia przedpremierowe, które są nagradzane dwoma DLC - Pakietem Rodzinnym oraz Pakietem Broni.

Sugerowana cena: 184,99 zł (PC), 279,99 zł (PS4, Xbox One)

Edycja Deluxe oprócz gry zawiera przepustkę sezonową, która upoważnia do pobrania dodatkowej zawartości, gdy ta będzie dostępna.

Sugerowana cena: 269,99 zł (PC), 369,99 zł (PS4, Xbox One)

Edycja kolekcjonerska oprócz zawartości wersji Deluxe, posiada również fizyczne dodatki:

 • Album „The Art of Mafia III”
 • Repliki nieśmiertelników Lincolna Claya
 • Podkładki pod napoje ze sztucznej skóry
 • Wydruki grafik kolekcjonerskich
 • Oryginalna ścieżka dźwiękowa na winylu
 • Oficjalna ścieżka dźwiękowa Nowego Bordeaux na winylu

Sugerowana cena: 519,99 zł (PC), 599,99 zł (PS4, Xbox One)


Bonusy do zamówień przedpremierowych

Osoby, które zdecydują się zamówić grę przed oficjalną premierą, niezależnie od wybranej wersji otrzymają pakiet dwóch dodatków DLC.

Pakiet Rodzinny zaoferuje trzy pojazdy z epoki oraz broń poruczników. Pakiet Broni to natomiast wcześniejszy dostęp do Kata, Ławy Przysięgłych oraz Sędziego.


Dodatki do gry

Mafia 3 otrzyma dodatkową zawartość po premierze, która będzie wchodzić w skład przepustki sezonowej (125 zł). Możliwe będzie także zakupienie każdego z dodatków z osobna.

Twórcy zaplanowali trzy rozszerzenia. Pierwsze - „Gaz do dechy!” - skupi się na historii skorumpowanego szeryfa, naprzeciwko którego staje gracz. Motywem przewodnim są szybkie samochody i była miłość Lincolna - Roxy Laveau.

„Znak czasów” podejmuje tematykę rytualnych mordów, dokonywanych na terenie miasta. Ostatni z dodatków - „Niedokończone sprawy” - zaprezentuje dawnego rywala z Wietnamu. Lincoln Clay będzie musiał się z nim zmierzyć.

Deweloperzy przygotują też kilka darmowych dodatków, które wprowadzą nową broń, modyfikacje samochodów czy elementy ubioru. Będą też nowe wyścigi samochodowe.


Więcej informacji: Mafia 3 - wszystko o grze

Następnie: Mafia 3 - wymagania sprzętowe

Na kolejne stronie znajdują się informacje związane z konfiguracją sprzętową, niezbędną do uruchomienia gry Mafia 3 na PC.

Komentarze