Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 1 - Fair Play: sportowe auto, wyścig

Rozdział 5, w którym wcielamy się w zawodowego kierowcę.

Po ukończeniu rozdziału Dzień jak co dzień, w którym wraz z Samem i Pauliem ściągnąłeś kilka haraczy i wziąłeś udział w pościgu, rozpocznie się scenka przerywnika. W jej trakcie Tom zdradzi kolejne fabularne szczegóły z działalności mafijnej (Intermezzo).

Właściwa misja zacznie się w barze - przejdź przez kuchnię na podwórze i porozmawiaj z Ralphiem.

Następnie udaj się do garażu z prawej i wybierz z niego auto, z którego chcesz skorzystać. Pojedź nim do punktu spotkania, a potem, wraz ze strażnikiem, skieruj się na tor wyścigowy (1).

Po chwili zasiądziesz za kierownicą auta wyścigowego. Celem będzie dojechanie w wyznaczonym czasie (2) do wskazanego warsztatu (3). Podczas jazdy staraj się nie rozpędzać maszyny do maksymalnych prędkości, ponieważ trudno będzie omijać przeszkody i wchodzić w zakręty.

Korzystając z minimapy unikaj również policji. Jeśli stróże prawa zobaczą wóz, to rozpoczną poszukiwania (4) - na szczęście nie są zakrojone na szeroką skalę i po przejechaniu kilku ulic powinieneś im spokojnie zniknąć z oczu.

Po scence będziesz musiał w określonym czasie wrócić na tor przerobionym autem. Zasady są identyczne, jak w drodze do warsztatu, jednak tym razem zbyt długa jazda z dużą szybkością spowoduje przegrzanie silnika (5), co będzie symbolizowane czerwonym kolorem i zapełnieniem paska.

Aby tego uniknąć nie wciskaj stale pedału gazu. Jeśli już dojdzie do przegrzania, to trzeba będzie odczekać kilka chwil, więc lepiej, aby nie przydarzyło się to w momencie, gdy na ogonie siedzi nam policja.


Wyścig

Po dotarciu na tor wyścigowy uruchomi się kilka przerywników, po których Tommy będzie musiał wziąć udział w wyścigu.

Po wystartowaniu postaraj się dogonić pozostałych rywali (6) i po prostu ich wyprzedzaj, starając się nie powodować kolizji. Pamiętaj, aby zwalniać przed zakrętami, a jeśli są to łuki to wchodzić w nie od zewnętrznej do wewnętrznej. Warto też zerkać na minimapę, aby wiedzieć, do jakiego zakrętu się zbliżasz.

Po minięciu większości kierowców dość szybko dojedziesz do czołówki. Skoncentruj się na spokojnej jeździe, a już po chwili pojawi się możliwość ominięcia kierowcy na czele (7).

Z miejsc, na które warto zwrócić uwagę podczas jazdy należy wymienić małą szykanę (8) w połowie trasy. Dobrze jest przed nią zwolnić i płynnie przez nią przejechać. Jeśli przejedziesz przez nią z dużą szybkością na wprost, to samochód zostanie wyrzucony w powietrze.

Oprócz tego warto wspomnieć o serii zakrętów na początku trasy. Przy pierwszym okrążeniu nie zwraca się na nie uwagi, ale na dwóch kolejnych przejeżdżamy przez długą prostą (9), gdzie można maksymalnie się rozpędzić. Trzeba wtedy pamiętać o odpowiednio wczesnym spowolnieniu maszyny, żeby nie wylecieć z toru. Trzymanie się powyższych wskazówek umożliwi odniesienie zwycięstwa.


Impreza i odwiezienie Pauliego

Po pokonaniu wszystkich rywali rozpocznie się kolejny przerywnik, w którym Tommy zbierze gratulację od znajomych.

Po objęciu kontroli nad bohaterem trzeba będzie poszukać Pauliego. Zacznij iść przed siebie i rozmawiaj z napotkanymi osobami. Kieruj się w stronę ścieżki prowadzącej do mężczyzny (10) przy zielonym autobusie.

Nieco dalej znajdziesz pijanego Pauliego (11). Porozmawiaj z nim, a następnie wsiądź do auta i odwieź go do zaznaczonego na mapie domu. W ten sposób zakończysz rozdział.

Następnie: Mafia 1 - Sarah: randka, bójka

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - Dzień jak co dzień: haracze, motel, żółte auto

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Mafia: Definitive Edition

Najnowsze artykuły