Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Madonna i Paris Hilton staną przed sądem za promowanie NFT

„Ich entuzjazm dla NFT musi być opłacony”.

Kilku celebrytów wykorzystujących sławę do promowania NFT spotkało się z pozwem zbiorowym. Wśród osób, które staną przed sądem, znajdziemy między innymi dziedziczkę hotelarskiej fortuny Paris Hilton oraz ikonę muzyki pop - Madonnę.

Lista oskarżonych opublikowana przez The Hollywood Reporter jest znacznie dłuższa i znajdziemy na niej także Jimmy'ego Fallona, Justina Timberlake'a, Justina Biebera, Gwyneth Paltrow, Serenę Williams, Post Malone'a, Snoop Dogga, DJ-a Khaleda, markę Adidas oraz wielu, wielu innych. Sam pozew skupia się na firmach Yuga Labs, MoonPay oraz Bored Apes i oskarża gwiazdy o udział w oszustwie.

Firma przedstawia ekosystem Bored Ape jako markę, która jest uwielbiana przez jednych z najbardziej znanych celebrytów na świecie” – czytamy w pozwie. „Ale prawda jest taka, że model biznesowy firmy opiera się na wykorzystaniu celebrytów w ukrytych działaniach marketingowych, w celu zwiększenia popytu na papiery wartościowe spółki. Robiono to poprzez przekonywanie potencjalnych inwestorów, że cena zakupionych aktywów cyfrowych z czasem wzrośnie i że jako członkowie »klubu« uzyskaliby wyłączny dostęp do dodatkowych produktów i korzyści finansowych”. .

Wspomnianą w pozwie usługę MoonPay Paris Hilton i Jimmy Fallon mieli promować w jednym z odcinków The Tonight Show. Główny zarzut odnosi się do zatajenia bezpośrednich powiązań biznesowych między zachwalającymi NFT celebrytami, a oskarżoną spółką. Hilton i Falllon mieli wcześniej zainwestować w firmy wydające NFT i poprzez swoje zasięgi podnieść wartość posiadanych akcji, aby następnie sprzedać je z zyskiem.

Podobne zarzuty kierowane są także do Gwyneth Paltrow, która publicznie mówiła o dołączeniu do klubu Bored Apes i zachwalała MoonPay, jednocześnie nie wspominając, że zainwestowała w akcje obu firm. Madonna i Justin Bieber mieli otrzymać drogie NFT w zamian za promowanie MoonPay i Yuga. Pełny pozew wraz z listą oskarżonych został udostępniony w sieci i można zapoznać się z nim w dowolnej chwili.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze