Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mad Max - wysyp szczegółów

Warownie do odbicia, latające balony, walka z Batmana i piesek.

Magazyn Game Informer opublikował obszerną zapowiedź gry akcji Mad Max, ujawniając wiele szczegółów na temat debiutującej we wrześniu produkcji z otwartym światem.

Niestety, nie udało się znaleźć screena z pieskiem

Akcja gry została umieszczona przed wydarzeniami z filmu „Mad Max: Na drodze gniewu”, więc twórcy mieli kreatywną swobodę podczas prac. W procesie deweloperskim pomagał jednak George Miller - reżyser produkcji kinowej.

Głównym przeciwnikiem będzie niejaki Scrotus, brutalny władca Pustkowi. Na samym początku złoczyńca atakuje Maxa, kradnie jego samochód i zostawia go na pewną śmierć. Bardzo szybko spotykamy także pieska, który pomaga nam w dalszych przygodach, znajdując wodę i inne przedmioty.

Deweloperzy ciekawie podchodzą do zjawiska „niewidzialnych ścian”. Po wyjściu poza granice przygotowanego świata trafimy do miejsca zwanego „wielkie nic”, gdzie szaleją burze piaskowe. Jeśli uda nam się przeżyć więcej niż kilka sekund, możemy znaleźć cenne części do samochodu.

Podczas rozgrywki będziemy musieli ciągle dbać o zasoby wody i pożywienia dla naszego bohatera. Postać zje nawet larwy i małe gryzonie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Surowce będą skąpe, ale - co ciekawe - bez problemu znajdziemy paliwo do naszego auta.

Walka wręcz przypomina serię Batman, z rytmicznym wciskaniem przycisków, kontratakami i taktycznymi fikołkami.

Kadetem teraz!

W menu pauzy przejdziemy do garażu, gdzie w dowolnym momencie będziemy mogli usprawnić samochód o pozyskane części.

W świecie gry znajdziemy punkty obserwacyjne, oznaczane balonami z gorącym powietrzem. Za pomocą balonu wzniesiemy się w powietrze, a lornetka wskaże zasoby do znalezienia czy umocnienia i konwoje wroga.

Z serii Far Cry zapożyczono pomysł na odbijanie obozów przeciwnika. Po wybiciu sił Scrotusa zmniejszą się jego wpływy w okolicy, a miejsce rzezimieszków zajmą cywile.

Podczas przygód pomoże nam także Chumbucket, dysponujący harpunem. Towarzysz odpowiada za naprawy naszego auta, więc kluczowy jest rozwój jego umiejętności i dostarczanie nowych narzędzi. Kolega posłuży też za GPS, wskazując interesujące miejsca na mapie.

Artykuł wspomina też o tym, że choć akcja toczy się na pustkowiu, to oprawa graficzna i lokacje są różnorodne, z wyschniętymi jeziorami, jaskiniami, podziemnymi tunelami czy zrujnowanymi autostradami. Nie zabraknie także ramp i pagórków dla naszego samochodu.

Mad Max ukaże się 4 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze