Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mad Max - Misja 2: Magnum Opus

Testujemy nową zabawkę na kółkach.

Po ukończeniu misji Dzikus wróć do auta i wraz z Chumem zacznij jechać przed siebie w stronę kryjówki twojego towarzysza. Opuść pojazd i porozmawiaj z kompanem, co rozpocznie scenkę z nowym pojazdem. Po jej zakończeniu rozpocznie się nowa misja.

Zatankowanie wozu i wysadzenie bramy

Zacznij jechać pojazdem po pustynnej trasie kierując się w stronę zielonego punktu, prowadzącego do cmentarzyska. Jeśli chcesz możesz skorzystać z mapy (klawisz do jej uruchomienia pojawi się w prawej części ekranu), na której zaznaczono cel oraz miejsca poszukiwań.

W trakcie podróży okaże się, że poziom paliwa (żółty wskaźnik w prawym dolnym narożniku ekranu), zbliża się do zera. W pewnej chwili będziesz mijał głazy stojące z lewej strony - powie ci o nich Chum. Skieruj się na miejsce, opuść pojazd i podnieś kanister stojący przy aucie (obrazek powyżej).

Niestety okaże się, że jest pusty. Wróć do auta i przejdź na drugą stronę drogi. Trafisz do obozu z kilkoma przeciwnikami, których załatw w walce wręcz. Zacznij przeszukiwać obóz, a na prawo od karoserii auto stojącej na podwyższeniu znajdziesz pełny kanister. Podnieś go i wróć do wozu. Zatankuj go, po czym udaj się w to samo miejsce po drugi kanister, który zapakuj do samochodu.

Wejdź do wozu i ruszaj wzdłuż ścieżki, aż dotrzesz do bramy blokującej drogę. Tego typu przeszkody możesz niszczyć eksplozjami kanistra. Wyjdź z auta, podnieś kanister stojący z jego tyłu, podpal go (klawisze dotyczące poszczególnych akcji znajdziesz na dole ekranu) i rzuć w stronę bramy (obrazek powyżej). Po chwili droga stanie przed tobą otworem.

Odnalezienie karoserii

Wróć do wozu i zacznij jechać drogą przed siebie. W trakcie podróży musisz uważać na zwisające z góry pułapki - jeśli w taką wjedziesz eksploduje, psując auto. Omijaj je zatem, a gdybyś poniósł straty opuść pojazd i poczekaj, aż naprawi go Chum.

Po dojechaniu na miejsce będziesz musiał dotrzeć do pokrętła, którym zrzucisz karoserię na dół. Aby to uczynić odwróć się w prawo i zacznij kierować się do tunelu. W trakcie podróży będziesz się przed tobą pojawiał cień tajemniczej istoty. W pewnej chwili dotrzesz do podwyższenia, z którego wskocz na linę. W ten sposób znajdziesz się po drugiej stronie przepaści.

Po paru krokach natkniesz się na zwłoki. Przeszukaj je i podnieś latarkę (obrazek powyżej). Włącz ją klawiszem, który się pojawi na ekranie i ruszaj w głąb jaskini. W pewnej chwili dotrzesz do kolektora z wodą, gdzie możesz uzupełnić manierkę i zdrowie. Po uczynieniu tego skorzystaj z liny, aby dostać się na drugą stronę. Na platformie podejdź do pokrętła i skorzystaj z niego, po czym wybierz karoserię dla swojego auta.

Po dokonaniu wyboru zostaniesz zaatakowany przez wrogów. Uważaj zwłaszcza na silne ataki symbolizowane przez czerwoną czaszkę pojawiającą się nad głową rywala. Nie blokuj takich ciosów, tylko wykonuj uniki, rzucając się na boki.

Po zabiciu pierwszego rywala warto podnieść z ziemi jego nóż, który ułatwi ci walkę (możesz nim np. dźgać ogłuszonych przeciwników). Potem skup się na blokowaniu wrogich ciosów i wyprowadzaniu kontrataków. Po bitwie skieruj się w prawo i zniszcz mechanizm (obrazek powyżej) mocujący żelazną platformę. Przejdź po niej na drugą stronę, zniszcz kolejne urządzenie, po czym zejdź na dół po drabinie.

Ucieczka z cmentarzyska

Wsiądź do auta (uważaj na rzucane z góry wybuchające butelki) i ruszaj szybko przed siebie. Po chwili natkniesz się na wrogi pojazd nazywany Kolczakiem. Możesz spróbować wycelować w jego zbiornik z paliwem ze strzelby (spowolni to czas, dając ci szansę na oddanie precyzyjnego strzału - obrazek powyżej) lub walczyć własnym pojazdem (wciśnij klawisz, który pojawi się w informacji i spróbuj go taranować).

Po pierwszym pojedynku jedź wzdłuż drogi rozprawiając się z kolejnymi pojazdami i unikając rzucanych, wybuchowych butelek (trafiają w zaciemnione miejsca na ziemi). W końcu dotrzesz do końca drogi, gdzie będziesz mógł skorzystać z wyskoczni. W tym momencie misja zakończy się.

Następnie: Mad Max - Misja 3: Sprawiedliwa praca

Powrót do spisu treści: Mad Max - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze