Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mad Max - Misja 11: Nieśmiertelny wróg

Upragniony wyścig, to dopiero początek zabawy.

Zadanie możesz rozpocząć po rozmowie z Krzykaczem przebywającym w Czarnym Mieście. Po scence od razu rozpocznie się główna część zadania, czyli wyścig, w którym musisz odnieść zwycięstwo.

Aby to uczynić musisz w ciągu wyznaczonego czasu, pokazanego na górze ekranu, zniszczyć pojazd Zgniłozęba. Posiadasz nieograniczony zapas amunicji do wyrzutni rakiet grom. Nie żałuj więc pocisków i eliminuj wszystkich przeciwników, utrudniających ci robotę. Pamiętaj tylko, aby wymijać ich wraki oraz mieć na uwadze, że co pewien czas będą wyjeżdżać nowi.

Ponadto na torze jest sporo pułapek, więc zachowaj czujność. Najważniejsze, to nie uderzać w przeszkody, cały czas jechać po torze i siedzieć Zgniłozębowi na ogonie. Gdyby ci odjechał, to staraj się go dogonić. Kiedy będziesz jechał za nim uważaj na zrzucanego przez niego miny i staraj się go cały czas ostrzeliwać (obrazek powyżej).

Najlepiej czynić to na długich prostych. Nie staraj się go wyprzedzać, ponieważ może podpalić twój wóz. Dlatego siedź mu na ogonie i ostrzeliwuj tak długo, aż go zniszczysz.

Walka z Grzałką

W drugiej części misji musisz stanąć do walki ze swoją niedawną kompanką - Grzałką. Do walki dojdzie na arenie. Dziewczyna jest bardzo szybka i z łatwością będzie omijać twoje ciosy.

Dlatego najważniejsze jest czekanie, aż sama rozpocznie atak i wykonywanie uników (gdy nad jej głową pojawi się czerwona czaszka) lub blokowanie ich i szybkie wyprowadzanie kontr. Po kilku uderzeniach ponownie czekaj na szarżę dziewczyny. Bardzo dobrze sprawdza się też atak barkiem, jeśli go odblokowałeś u Maksa. Ogłusza on na chwilę dziewczynę, pozwalając wykonać całą serię ciosów.

Walka ze Scrotusem

Po uporaniu się z Grzałką, włączy się scenka, w której na arenie pojawi się Scrotus. Kiedy animacja dobiegnie do końca staniesz z nim do walki. W pierwszej fazie pojedynku Scrotus będzie atakował cię w momencie, gdy do niego podejdziesz.

Pojawi się wtedy nad nim czerwona ikona. Wykonuj szybko uniki, a potem atakuj go, najlepiej bronią białą. Co pewien czas na polu bitwy będą pojawiać się inni wrogowie - jeśli dobrze „odpalisz" szarżę Scrotusa, to sam ich powybija. Po zabraniu pewnej części zdrowia szarże bossa będą bardziej agresywne. Scrotus zacznie atakować na długie dystanse. Ustawiaj się wtedy przy beczkach tak, aby na nie wbiegł (obrazek powyżej), co spowoduje eksplozję.

Kiedy do niej dojdzie, przeciwnik znów zwolni tempo, dając ci możliwość okładania go bronią białą. Po zabraniu pewnej części zdrowia znów będziesz musiał zwabić go na beczki. Po uczynieniu tego włączy się scenka

Dotarcie do wodza i druga walka

Kiedy się zakończy odeprzyj atak wrogów i zacznij iść przed siebie jedyną możliwą drogą. Przy okazji stawiaj czoła sporej grupie atakujących cię rywali i uzupełniaj zdrowie oraz manierkę w napotkanych punktach.

W końcu dotrzesz do areny, gdzie czeka cię drugi pojedynek. Nie różni się on wiele od poprzedniego, z tym, że tym razem Scrotus korzysta z palącej się broni. Jak zwykle unikaj jego szarż i staraj się wywoływać tak, aby atakował mniejszych rywali (obrazek powyżej). Następnie podnoś broń białą i okładaj go nią, ile wlezie. Przerywaj dopiero wtedy, gdy szykuje się do następnego ataku. Kotynuuj w ten sposób, aż pojedynek się zakończy.

Powrót do spisu treści: Mad Max - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mad Max

PS4, Xbox One, PS3, PC

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze