Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lucy Liu zostanie królową piratów w grze The Pirate Queen

Na sprzęt VR.

Popularna aktorka Lucy Liu będzie gwiazdą gry wideo. Wcieli się w tytułową rolę królowej piratów w projekcie The Pirate Queen: A Forgotten Legend, zmierzającym na sprzęt rzeczywistości wirtualnej.

Produkcja bazuje na losach Cheng Shih, która w latach 1800 przejęła schedę po zmarłym mężu i kierowała flotą składającą się rzekomo z 1,5 tys. okrętów oraz 60 tys. piratów, na dobrą sprawę przejmując kontrolę nad południowymi wodami Chin. Jej „Flota Czerwonej Flagi” świetnie radziła sobie z cesarką marynarką wojenną, lecz ostatecznie liderka przeszła na emeryturę - z pełną amnestią.

Pozostaje pogratulować, także późniejszego poślubienia swojego przybranego syna. Oraz kasyna w Kantonie. Historia bohaterki jest z pewnością całkiem interesująca i aż prosi się o projekt na miarę Assassin’s Creed (być może z podtytułem Red Flag).

Na razie musimy jednak zadowolić się grą VR, która w przyszłym roku trafi na Steam VR oraz Meta Quest 2, w wykonaniu studia Singer. „Lucy to wielki talent, a jej występ jako głos Królowej Piratów jest naprawdę wyjątkowy” - zapewnia reżyserka gry, Eloise Singer (tłumacząc jednocześnie nazwę firmy).

„Jestem naprawdę podekscytowana współpracą z Eloise, by tchnąć nowe życie w zapomnianą historię Cheng Shih. To opowieść o fascynującej kobiecie, która dzięki niesamowitej wytrwałości i uporowi stała się potężnym przywódcą piratów podczas dynastii Qing” - komentuje sama Liu.

Dla aktorki nie będzie to pierwszy kontakt z grami wideo. Już w 2001 roku wcielała się w Elise Riggs w SSX Tricky, a dwa lata później w Alex Munday w Charlie's Angels. Bardziej współcześnie - w 2012 roku - podkładała także głos pod Vivienne Lu w świetnym Sleeping Dogs.

The Pirate Queen: A Forgotten Legend powinniśmy zobaczyć na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku, startującym 7 czerwca.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze