Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - Willi-Willi: gdzie jest, jak pokonać

Czwarty world boss, którego spotkasz w Sunbright Hill.

Willi-Willi to czwarty pod względem poziomu boss kontynentu (World Boss), z którym możesz walczyć w Lost Ark. Z tej strony dowiesz się gdzie go znaleźć i jak sobie z nim sprawnie poradzić.


Na tej stronie:


Willi-Willi - gdzie znaleźć

Willi-Willi pojawia się w północnej części Sunbright Hill (1), na kontynencie East Luterra. Tuż obok niego jest punkt do teleportu, Clay Soldier Garden (2). Możesz się tam przenieść, a następnie podejść kawałek na zachód i na północ, by dotrzeć do przeciwnika.


Willi-Willi - jak pokonać

Willi-Willi jest najtrudniejszym dotychczasowym przeciwnikiem, z którym przyjdzie ci się zmierzyć. Jest szybki, a jego ataki, mimo, że zadają mniejsze obrażenia niż np. Rolvena, mają znacznie większy zasięg i trudno przed nimi uciec.

Przeciwnik dysponuje kilkoma atakami. Pierwszy, a zarazem najgroźniejszy, rozpoczyna się chwilę po tym, jak dookoła wroga pojawi się czerwone pole (3). Po tym przeciwnik zaczyna kręcić się z kosą, zadając szybko duże obrażenia. Co więcej, podąża za celem, więc bardzo ciężko jest uciec z pola rażenia. Warto odskoczyć, gdy szykuje się do ciosu.

Drugi atak polega na tworzeniu dyni (4). Zadają one niewielkie obrażenia, jednak działają jak miny - po wejściu na nie twoja postać zostanie powalona na ziemię, umożliwiając wrogowi wykonanie łatwego ataku.

Trzeci, a zarazem najdotkliwiej raniący cios zapowiadany jest przez duży, czerwony okrąg (5) na ziemi. Po chwili wróg uderzy w środek kosą, powodując eksplozję, która zadaje około 2000 punktów obrażeń. Zawsze staraj się uciec z okręgu przed wybuchem.

Gdy jego zdrowie spadnie poniżej 1/3, na polu walki zaczną pojawiać się klony (6) bossa. Zadają one mniejsze obrażenia niż wróg, jednak jest ich kilku i bardzo szybko mogą uszczuplić pasek zdrowia, gdy skupią ciosy na jednym graczu. Warto szybko ich zneutralizować - tym bardziej, że działają na nie efekty ograniczające kontrole - ogłuszenie czy spowolnienie.

Niezwykle ważne jest, by regularnie używać mikstur leczniczych i trzymać zdrowie powyżej 2000 punktów - by wróg nie był w stanie zabić jednym ciosem. Walka w pojedynkę z Willi-Willi jest niewskazana, chyba, że będziesz miał znaczną przewagę poziomów.

Po pokonaniu go otrzymasz sporo wartościowych przedmiotów, trochę srebra, mikstur i doświadczenia. Jeśli to twoja pierwsza walka z bossem, zdobędziesz także jego skrzynię z kilkoma dodatkowymi przedmiotami i kartą wroga.

Zobacz także: Lost Ark - wszyscy bossowie: lista, gdzie znaleźć

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - Rolven: gdzie jest, jak pokonać

Komentarze