Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - talia kart: co to jest, jak działa

Zbieranie kart i bonusy z nimi związane.

W czasie zabawy w Lost Ark natrafimy czasem na specjalne karty, przedstawiające postacie oraz przeciwników ze świata gry. Układanie z nich zestawów przynosi naszej postaci różne bonusy.

Karty dostajemy jako nagrody w zadaniach, możemy je kupić albo otrzymać za wypełnianie Adventurer's Tome. Łączą się w tematyczne zestawy (1), przy czym jedna karta może należeć do kilku zestawów. Umieszczając w talii (2) łączące się karty otrzymujemy bonusy (3).

Im więcej powiązanych kart mamy w talii, tym siniejsza staje się premia. Maksymalnie używamy sześciu kart jednocześnie, które nie muszą przynależeć do tego samego zestawu - możemy łączyć bonusy wedle uznania. Pamiętajmy, że ułożoną talię trzeba jeszcze aktywować (4).

Karty można również ulepszać. Te, których nie potrzebujemy, można przetworzyć na Card XP w oknie ekwipunku. Aby ulepszyć dany „kartonik” potrzebujemy odpowiedniej ilości Card XP (5), srebra (6) oraz kilka egzemplarzy tej samej karty.

Liczba wymaganych duplikatów zależy od poziomu, na jaki chcemy podnieść przedmiot. Ulepszenie na poziom pierwszy wymaga jednego duplikatu, na poziom drugi - dwóch, na trzeci - trzech i tak dalej. Maksymalnie rozwijamy kartę do piątego poziomu.

Wyższe poziomy kart w zestawie zapewniają silniejsze premie.

Poprzednio: Lost Ark - gotowanie: jak działa, co daje

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Lost Ark - przedmioty kolekcjonerskie: co można zbierać

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze