Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - Rudric: gdzie jest, jak pokonać

Pierwszy world boss w grze, lokalizacja i porady dotyczące walki.

Rudric to pierwszy przeciwnik typu world boss, z którym możesz zmierzyć się w Lost Ark. Z tej strony dowiesz się gdzie dokładnie go znaleźć, jak pokonać i co możesz zyskać rozprawiając się z nim.


Na tej stronie:


Rudric - gdzie znaleźć

Tego bossa znajdziesz na kontynencie Rethramis, w strefie Rethramis Border. Pojawia się on w dolnej części cmentarza - Graveyard (1). Jeśli dojdziesz w to miejsce, a akurat go nie będzie, poczekaj na jego respawn bądź sprawdź chat, czy nie pojawił się czasem na innym kanale.


Rudric - jak pokonać

Mimo że jest to pierwszy pod względem poziomu (17) boss tego typu w grze, jest znacznie większym wyzwaniem niż jego następca, Salt Giant. W trakcie walki musisz uważać na dwa ataki.

Pierwszy oznaczony jest czerwoną strefą (2) na ziemi. Po kilku sekundach od jej pojawienia się, boss się zamachnie, zadając obrażenia i nakładając truciznę. Przez 20 sekund będzie ona zabierać po 80-90 punktów zdrowia. Jeśli zostaniesz zatruty, wykorzystaj mikstury, by zmniejszyć obrażenia.

Drugi atak jest znacznie groźniejszy. Zapowiada go niebieskie pole (3) pod nogami wroga. Po kilku sekundach rozejdzie się od niego fala uderzeniowa, która ogłuszy twoją postać na 4 sekundy. W tym czasie przeciwnicy mogą zadawać ci obrażenia, a ty nie możesz nic zrobić. Z tego powodu zawsze staraj się z niej uciec - albo przynajmniej oddalić od bossa.

Dodatkowym zagrożeniem są przywoływane przez przeciwnika stwory, a także wrogowie, którzy się po prostu zaplątają do walki. Warto ich szybko eliminować - padają od kilku ciosów, a nie chcesz mieć na plecach kilkunastu potworów, które będą cały czas cię ranić.

Po pokonaniu wroga otrzymasz standardowo kilka fioletowych przedmiotów, trochę srebra, punktów doświadczenia i mikstur. Dodatkowo, jeśli jest to pierwsza twoja walka dnia z Rudriciem, otrzymasz jego skrzynię, z której zbierzesz dodatkowe skarby - w tym jego kartę.

Następnie: Lost Ark - Salt Giant: jak znaleźć bossa i go pokonać

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Komentarze