Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - Rovlen: gdzie jest, jak pokonać

Lokalizacja world bossa Rovlen, porady dotyczące walki.

Rovlen to trzeci w kolejności przeciwnik z grupy world boss, z którym możesz opcjonalnie się zmierzyć w Lost Ark. Stanowi także pierwsze duże wyzwanie w grze i wymaga znajomości jego ruchów, by sobie z nim poradzić.


Na tej stronie:


Rovlen - gdzie znaleźć

Tego bossa znajdziesz w strefie Bilbrin Forest, a dokładniej na wschód od Grayhammer Mine (1). Kryje się on w niewielkiej zatoczce. Jeśli aktualnie go nie ma, poczekaj na jego odrodzenie bądź przełącz kanał - być może na innym ktoś już z nim walczy.


Rovlen - jak pokonać

W przypadku tego wroga musisz uważać na dwa typy ataków. Pierwszy poprzedza wolny ruch przeciwnika, po którym na ziemi pojawia się wąski czerwony pasek (2). Po mniej więcej sekundzie wróg uderzy mackami, zadając bardzo duże obrażenia i przewracając twoją postać.

Drugi cios sprawia, że wróg atakuje dookoła siebie. Pojawia się wtedy czerwony okrąg. Bezpośrednio za wrogiem jest jednak bezpieczna przestrzeń (3), której nie zaatakuje. Postaraj się tam przemieścić bądź przynajmniej wyskoczyć z okręgu, by nie otrzymać obrażeń.

Co jakiś czas wróg będzie przywoływał pnącza (4). Stanie się wtedy niewrażliwy na ataki do momentu, w którym ich nie zniszczycie. Nie są one jednak zbyt wytrzymałe i zostaną zniszczone po kilku zwykłych atakach bądź za sprawą jednej zdolności.

Z uwagi na to, ze wróg posiada absurdalną ilość punktów zdrowia, a także przywoływane przez niego macki, nie warto walczyć z nim w pojedynkę. Starcie może wtedy trwać nawet kilkadziesiąt minut. Lepiej jest przyłączyć się do trwającej walki bądź zawołać innych za sprawą czatu - nagrody pozostaną te same, niezależnie od ilości walczących z bossem.

Po pokonaniu go otrzymasz trochę punktów doświadczenia, srebro, mikstury, a także cenne elementy wyposażenia. Jeśli jest to twoja pierwsza walka z nim, zyskasz także skrzynię, w której będą kolejne przedmioty, a także jego karta.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - Salt Giant: jak znaleźć bossa i go pokonać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze