Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - pets: co robią, jak zdobyć

Skąd wziąć zwierzątko.

Zwierzaki, czy też Pety, to w Lost Ark magiczne istoty, stworzone by pomagać poszukiwaczom przygód. Poniżej wyjaśniamy mechaniki związane z małymi pomocnikami.

Towarzysza możemy zakupić za walutę premium w sklepie gry, lub czasami otrzymać za wykonywanie zadań. Jeśli nie chcemy wydawać prawdziwych pieniędzy, pierwszego zwierzaka dostaniemy za wykonanie misji samouczkowej Better Together w mieście Prideholme.

Pety oferują przydatne umiejętności, takie jak automatyczne zbieranie przedmiotów upuszczonych przez wrogów, powiększanie ekwipunku postaci, czy bonusy do umiejętności.

Po otrzymaniu zwierzaka, najpierw musimy powiązać go z postacią, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę istoty w ekwipunku (1).

Aby zarządzać posiadanymi Petami, używamy dedykowanego menu (2), wywoływanego kombinacją klawiszy Alt + P.

Bonusy, jakie nasza postać otrzymuje od swojego towarzysza, można zmienić u ternera, oznaczonego na mapie ikoną głowy psa (3). Jest to darmowe i może być wykonywane wielokrotnie.

Niektóre specjalne umiejętności petów wymagają przedmiotu Cristalline Aura, dostępnego do kupienia w sklepie premium gry.

Poprzednio: Lost Ark - adventurer's tome: co to jest, jak działa

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Lost Ark - rozwój postaci, drzewka umiejętności: jak ulepszać skille

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze