Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - dom aukcyjny: jak odblokować i korzystać

Odblokowanie mechaniki Market, korzystanie z aukcji.

Jak przystało na grę z gatunku MMORPG, Lost Ark umożliwia handel z innymi graczami. Odbywa się to za pomocą domu aukcyjnego, który jednak nie jest od razu dostępny. Jak go odblokować i z jakimi kosztami trzeba się liczyć korzystając z niego?

By zyskać dostęp do domu aukcyjnego (zwanego tutaj po prostu Market) musisz awansować postać do 30 poziomu doświadczenia. Wtedy też musisz udać się do dowolnej postaci typu Market broker (1) - jedną taką znajdziesz w swojej twierdzy, potem także w dużych miastach.

Po wejściu w interakcję z postacią otworzy się nowe okno. W nim znajdziesz dwie zakładki. W pierwszej, Market (2), możesz przeglądać listę dostępnych produktów do kupienia (3), po uprzednim filtrowaniu (4). Jeśli będziesz chciał kupić przedmiot, wystarczy kliknąć przycisk Buy (5) i potwierdzić proces.

Z tego miejsca możesz także sprzedawać przedmioty. By wystawić coś na sprzedaż, kliknij w przycisk Add item (6). W nowym oknie ustalisz wszystkie szczegóły - cenę, czas trwania oferty, a także poznasz opłaty związane ze sprzedażą.

W zakładce Auction House (7) z kolei znajdziesz wysokopoziomowe przedmioty wystawiane przez innych graczy. Nie warto zaprzątać sobie głowy nimi do momentu osiągnięcia 50 poziomu doświadczenia - przed tym nie będziesz w stanie ich nawet kupić.

Do obsługi wszystkich zamówień wykorzystasz złoto, którego stan (8) widać przy dolnej krawędzi okna. Niestety, zdobywane normalnie srebro jest tutaj kompletnie bezużyteczne.

Czy warto korzystać z domu aukcyjnego? Z pewnością tak, lecz dopiero po osiągnięciu 50 poziomu doświadczenia, gdy będziesz w stanie kupować więcej przedmiotów. Wystawiając coś na sprzedaż dobrze się zastanów, gdyż wiąże się to z opłatami - a jeśli coś nie zejdzie, utracisz złoto.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - statek, żeglowanie: jak odblokować

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze