Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - czy da się grać bez wykonywania zadań

Zdobywanie punktów doświadczenia poprzez zabijanie potworów.

W trakcie swojej przygody w Lost Ark zabijesz niezliczoną ilość potworów, by wykonywać zadania i zdobywać potrzebne do rozwoju przedmioty. Czy jednak da się skupić wyłącznie na eliminacji wrogów, kompletnie ignorując zadania fabularne?

Odpowiedź jest krótka - niestety nie. Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest bardzo mała ilość punktów doświadczenia, które zdobędziesz za zabijanie - zwykle jest to wartość od 1 do 4.

Biorąc pod uwagę fakt, że awans z np. 29 na 30 poziom wymaga ponad 250,000 punktów doświadczenia, cały proces zajmie wiele długich godzin - podczas gdy wykonywanie zadań pozwoli ci osiągnąć ten efekt w kilkanaście minut.

Drugi powód to powiazanie zadań głównych - które rozpoznasz po pomarańczowym zabarwieniu (1) - z mechanikami i dostępem do nowych lokacji. Jeśli zignorujesz zadania, nie dostaniesz się do podziemi, na nowe tereny czy nie odblokujesz dodatkowych mechanik, jak twierdza (Strongold).

Dodatkowo, zabijanie potworów pozwoli co zdobyć wyłącznie punkty doświadczenia służące do rozwoju postaci. Nie uda ci się jednak kumulować roster exp, powiązany z systemem Roster, czyli rozwojem całego konta gracza. Temat opisujemy szczegółowo na stronie roster: co to jest, jak działa.

Jak widać nie opłaca się ignorować zadań. Twój progres będzie bardzo ograniczony - by nie powiedzieć, że zablokowany - a rozwój postaci zwolni kilkudziesięciokrotnie względem podążania za ścieżką fabularną.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - kanał, channel: do czego służy

Komentarze