Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - Ability Stone: jak używać, facet, szlifowanie

W jaki sposób zdobyć ability stone i z niego korzystać.

Ability Stone to jedna z bardziej unikalnych mechanik w Lost Ark, za sprawą której będziesz w stanie dostosować postać do swoich preferencji. Odpowiednio dobrane premie pozwolą ci znacząco wzmocnić postać. Z tej strony dowiesz się jak oszlifować kamień, by zrobić z niego użytek.


Na tej stronie:


Facet - szlifowanie kamieni

W pierwszej kolejności musisz zdobyć specjalne kamienie (1). Te pozyskasz wewnątrz podziemi, wypadają także z bossów. Każdy z nich oferuje dwie premie (2) i jedną karę (3), jednak by móc z nich korzystać musisz je wpierw oszlifować.

Do tego celu służy handlarz o specjalizacji Ability Stone Cutter (4). Znajdziesz go w każdym dużym mieście, jak Luterra Castle. Lokalizacja tej postaci oznaczona jest ikonką kryształu (5) na mapie.

Gdy z nim porozmawiasz, otworzy się okno mechaniki zwanej Facet, czyli po prostu szlifowania. Po zaznaczeniu interesującego cię kamienia (6), wyświetlą się wspomniane wcześniej pozytywne (7) i negatywne (8) efekty.

Przy każdym z nich znajdziesz określoną ilość gniazd (9). By zyskać premię (bądź karę) z danego efektu, musisz odblokować przynajmniej 5 z nich (10 dla większej premii i 15 dla maksymalnej). By je odblokować, musisz klikać na ikonki młotka (10) przy każdym z efektów.

Ilość gniazd wpływa na to, ile razy będziesz mógł spróbować odblokować gniazdo dla danego efektu. Jeśli ci się to uda, gniazdo się rozświetli (11). Cały proces polega na tym, by zyskać jak najwięcej pozytywnych efektów i zminimalizować negatywne.

W tym pomaga szansa na powodzenie (12) widoczna nad ikonkami młotka. Gdy uda ci się odblokować efekt, zmniejszy się o 10%, w przypadku porażki wzrośnie o 10%. Za każdym razem, gdy uda ci się odblokować gniazdo, zyskasz też premię do witalności (13), czyli punktów zdrowia postaci, którą otrzymasz po założeniu Ability Stone.


Jak korzystać z Ability Stone

Po przeprowadzeniu wszystkich prób uzyskania efektu (w przypadku powyższych zdjęć po 6 razy na pozytywne efekty i 6 razy na negatywny), kamień stanie się dla ciebie dostępny. Wtedy też po prostu otwórz ekwipunek i przeciągnij go w puste gniazdo (14), by zyskać jego premie - lub też karę.

Nie przejmuj się, jeśli nie uda ci się zyskać efektu za 5 odblokowanych gniazd. Cała mechanika łączy się z efektami engravingu, by zyskać pożądane premie, gdyż gniazda, które udało ci się odblokować na Ability Stone łączą się z tymi z engravingu. To z kolei pozwoli ci zyskać dostęp do potężnych premii jeszcze zanim awansujesz na 50 poziom doświadczenia.

Następnie: Lost Ark - trade skills: rodzaje, jak odblokować

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - zmiana klasy postaci: czy możliwa

Komentarze